پنج شنبه, 15 بهمن 1394 - 07:30

فوربس سالانه در لیست جذابی، پردرآمدترین ورزشکاران دنیا را معرفی می‌کند. براساس آخرین گزارشی که فوربس در این بازی منتشر کرده، 100 ورزشکار پردرآمد دنیا در سال گذشته میلادی 3.2 میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. این رقم، ‌نسبت به سال قبل از آن، 17درصد رشد داشته است.

***

فلوید می‌ودر (300 میلیون دلار)

بوکسور حرفه‌ای آمریکایی دوباره صدرنشین پردرآمدترین ورزشکاران جهان شد. او سال گذشته 300 میلیون دلار درآمد داشت. مسابقه تاریخی او در ماه مه سال گذشته با مانی پاکیائو گران‌ترین رقابت تاریخ بوکس بود و رکوردهای تجاری زیادی را شکست. گفته می‌شود ارزش این مسابقه 600 میلیون دلار بوده است.

***

مانی پاکیائو (160 میلیون دلار)

امانوئل مانی داپیردان پاکیائو یک بوکسور حرفه‌ای فیلیپینی قهرمان جهان است. او برای مبارزه با فلوید می‌ودر که با پیروزی حریف آمریکایی به پایان رسید،  125میلیون دلار به جیب زد. او در ماه نوامبر در مسابقه با کریس آلگیری 23 میلیون دلار دریافت کرد.

***

کریستیانو رونالدو (79.5 میلیون دلار)

ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید هر سال فقط از طریق پاداش و دستمزدهایش در مادرید 50 میلیون دلار درآمد دارد. او قراردادهای بزرگی با نایک بسته است. رونالدو برند CR7 خودش را هم توسعه داده است و خط تولید کفش و پیراهن این برند را در سال گذشته راه‌اندازی کرد.

***

لیونل مسی (74 میلیون دلار)

کاپیتان تیم ملی آرژانتین که ستاره باشگاه بارسلونا در اسپانیا به شمار می‌رود قراردادی بسیار لوکس با برند سرشناس آدیداس دارد. مسی براساس قراردادی که با بارسلونا دارد تا سال 2018 میلادی هر سال 50 میلیون دلار درآمد خواهد داشت.

***

راجر فدرر (67 میلیون دلار)

تنیسور سرشناس سوییسی پرافتخارترین تنیسور تاریخ است. او با 17 قهرمانی در رقابت‌های گرند اسلم در دنیای تنیس (اوپن استرالیا، ویمبلدون انگلیس، اوپن فرانسه، اوپن آمریکا) 90 میلیون دلار پاداش گرفته است. فدرر -قراردادهای لوکسی با نایک، رولکس و کردیت سوییس دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید