بررسی راهکارهای کسب ثروت در سنین پایین / چگونه به میلیاردری جوان تبدیل شویم - فرصت امروز

سه شنبه, 24 بهمن 1396 - 15:20

بررسی راهکارهای کسب ثروت در سنین پایین / چگونه به میلیاردری جوان تبدیل شویم

در سال ۱۹۱۶ میلادی جان دی راکفلر، پدر صنعت نفت، به اولین میلیاردر جهان تبدیل شد. همواره این موضوع یک اصل است که انجام یک کار به منزله ایجاد شهامت در دیگران برای تکرار و حتی انجام کاری به مراتب بزرگ تر از آن است. ریشه این موضوع را می توان در ذهنیت افراد دانست. به همین خاطر همواره اولین گام برای ثروتمند شدن را تغییر ذهنیت افراد تلقی می کنند. این موضوع اگرچه کافی نیست با این حال نقطه شروع کار محسوب می شود.

برای بسیاری از افراد کسب ثروت میلیاردی در بازه زمانی بین 20 تا 30 سالگی موضوعی غیرممکن است، با این حال واقعیت این است که امروزه بسیاری از افراد توانسته اند به این موفقیت دست پیدا کنند. نکته جالب درخصوص این افراد نرخ بالای تعداد میلیاردهای خودساخته است که بیانگر این موضوع است که شما نیز می توانید در این زمینه موفق ظاهر شوید.

در همین راستا در ادامه به بررسی راهکارهایی که می تواند در این زمینه راهنمای عمل شما باشد، خواهیم پرداخت.

1- به مواردی توجه کنید که مورد بی توجهی قرار گرفته اند

انجام کاری که نوآوری تلقی می شود بدون تردید در صورت موفقیت آمیز بودن منجر به کسب ثروت بسیار خواهد شد. در این زمینه توجه داشته باشید که انجام کاری که قبلا صورت گرفته است، در بهترین شرایط تنها یک کپی خوب خواهد بود. بدون تردید این اقدام شما را در کانون توجه ها قرار نخواهد داد. به همین خاطر نوآوری را به عنوان مهم ترین اصل و اقدام برای موفقیت خود بپذیرید. در این مسیر طبیعی است که با شکست هایی مواجه شوید. این موضوع را باید به علت نبود تجربه کافی و نه ناتوانی لازم بدانید و روحیه خود را در هر مرحله حفظ کنید . کمک گرفتن از فردی با تجربه می تواند به پوشش ضعف های شما کمک بسیاری کند.

مطلب مرتبط: نکاتی برای افزایش درآمد در آزادکاری

2- این باور را در خود تقویت کنید که مدرک تحصیلی همه چیز نبوده و ضامن موفقیت شما نیست

تقریبا همه ما از سنین کودکی حضور در مدارس و سپس دانشگاه را تجربه می کنیم. با این حال آمارها در این زمینه بیانگر آن است که بیشتر ثروتمندان جوان از مدرک تحصیلی بالایی برخوردار نیستند. این موضوع به معنای ناتوانی آنها در کسب مدارک بالای عملی نیست و تنها به انتخاب آنها بر پرداختن به اموری برمی گردد که بیشترین تمایل را داشته و به اصطلاح آینده خود را در آن می بینند. با این حال در این زمینه توصیه می شود تک قطبی عمل نکرده و درس و کار را در کنار یکدیگر مورد توجه قرار دهید. در واقع امروزه شمار افرادی که در کنار درس خود شغلی را نیز دست و پا می کنند به سرعت رو به افزایش است. این موضوع ریسک کمتری به همراه خواهد داشت. درواقع همواره این احتمال وجود دارد که افراد نتوانند با تکیه بر مدرک تحصیلی یا شغلی که انتخاب کرده اند به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنند.

به همین خاطر ضروری است همواره با خود صادق باشید و به صورت مداوم نسبت به آینده و اقداماتی که می خواهید انجام دهید، فکر کنید . در صورتی که در انتخاب رشته تحصیلی یا شغل مناسب با تردید هایی مواجه هستید، بهتر است محدوده فعالیت خود را افزایش دهید و توانایی خود را در انجام کارهای متعدد بالا ببرید. تحت این شرایط در نهایت یکی از این انتخاب ها منجر به موفقیت شما خواهد شد و قادر خواهید بود استعداد واقعی خود را کشف کنید .

مطلب مرتبط: خودتان را درگیر پیدا کردن شغل ایده آل نکنید!

3- هدر دادن زمان و مانند دیگران زندگی کردن را کنار بگذارید

اگرچه همواره افرادی وجود دارند که خود به میلیاردر شدن در جوانی دست پیدا می کنند، با این حال واقعیت این است که شمار این افراد به نسبت جمعیت کل جهان بسیار کم است. به همین خاطر نمی توانید با الگوبرداری از زندگی افراد معمولی و نزدیکان خود که در این زمینه موفق نبوده اند، به توفیقی چشمگیر دست پیدا کنید . در همین راستا لازم است تا به فکر الگوسازی برای خود باشید. بهتر است زندگینامه کامل افراد موفق را مطالعه و موارد مشابه با خود را انتخاب کنید .

در این زمینه توجه داشته باشید که لازم است تغییرات لازم را در نحوه انجام کارهای خود با الگوهای مشخص شده، انجام دهید. علت این موضوع به این خاطر است که تصمیمات افراد براساس توانایی ها و شرایط موجود است که بدون شک تفاوت هایی با شما خواهد داشت. همچنین لازم است در زمینه مدیریت زمان مطالعه لازم را داشته باشید و اصول و راهکارهای آن را فراگیرید تا بتوانید از 24 ساعتی که در اختیار دارید، به بهترین نحوه ممکن استفاده کنید .

4- شکست را تنها به عنوان یک درس آموزشی بپذیرید

همواره توصیه شده است که شکست های خود را با آغوش باز بپذیرید. با این حال تنها پذیرش شما مهم نیست و نحوه اقدام پس از آن نیز تعیین کننده است. به همین خاطر نگرش خود را نسبت به این مقوله تغییر داده و هیچ گاه خود را با فردی دیگر مقایسه نکنید. در واقع در مواجهه با افراد دیگر تنها لازم است مواردی را که می تواند به شما کمک کند مورد توجه قرار دهید. به خاطر داشته باشید که هدف روزانه شما باید بهتر شدن نسبت به روز قبل باشد و نه رقابت با فرد دیگر.

مطلب مرتبط: عاداتی که برای رسیدن به موفقیت در زندگی کاری باید ترک شوند

5- محدودیت های خود را کنار بگذارید

اسکار پیستوریوس فردی است که است به عنوان سریع ترین دونده بدون پا در جهان از او یاد می شود. در واقع وی مهم ترین امکان برای دوندگی (پاهای خود) را نداشته با این حال این محدودیت باعث نشده است که وی از رویای خود دست بکشد. همه ما همین طور هستیم. بدون تردید هریک از محدودیت هایی برخورداریم و هیچ انسانی را نمی توانید کامل و بی نقص پیدا کنید. با این حال این موضوع به معنای آن است که باید تلاشی بیشتر از سایرین انجام دهید تا محدودیت شما که ضعف و سدی سر را شماست، به خوبی پوشش یابد. درواقع شما باید جای خالی نداشته های خود را با چیز دیگری پر کنید که بهترین گزینه در این زمینه سعی و تلاش بیشتر است.

6- جامعه هدف خود را به خوبی بشناسید

هیچ شرکتی را نمی توانید بیابید که خود را مستقل از مردم بداند. در واقع شرکت ها برای بقای خود نیازمند مشتریانی هستند که از مردم جامعه تشکیل می شوند. به همین خاطر فردی می تواند در این زمینه موفق عمل کند که به خوبی جامعه خود را شناخته باشد. این موضوع در نهایت به شناخت نیازهای واقعی افراد منجر خواهد شد. تحت این شرایط اگر بتوانید حتی یکی از این نیازهای موجود را پاسخگو باشید، بدون تردید به موفقیت دست پیدا خواهید کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی