از کجا بدانیم چه کسانی پیوسته آنلاین هستند / چگونه افراد را بازاریابی کتید - فرصت امروز

دوشنبه, 12 شهریور 1397 - 14:32

از کجا بدانیم چه کسانی پیوسته آنلاین هستند / چگونه افراد را بازاریابی کتید

مطالعه اخیر بنیاد پیو نشان داد که تقریبا نیمی از نوجوانان آمریکایی پیوسته آنلاین هستند. در این مطالعه، 45درصد از شرکت کنندگان به وسواس خود اعتراف کردند، این میزان نسبت به سه سال قبل دوبرابر شده است.

ممکن است بپرسید که آنها در فضای مجازی چه کار می کنند. عمده آنان در پلتفرم های اجتماعی گفت وگو می کنند. سه نمونه از محبوب ترین ابزارهای شبکه مجازی برای نوجوانان، یوتیوب، اینستاگرام و اسنپ چت است. بزرگترین شبکه مجازی، یعنی فیس بوک، در رتبه چهارم قرار دارد.

خب، با در نظر گرفتن این اطلاعات و علم به این که این نوجوانان به زودی وارد بزرگسالی می شوند، چه برنامه ریزی بازاریابی ای را مد نظر دارید؟ در اینجا چند ایده ارائه شده است.

مطلب مرتبط:لیست 136 نوع بازاریابی / انواع بازاریابی که باید بشناسید

همانجایی باشید که آنها هستند

اگرچه اسنپ چت میزان قابل توجهی از مخاطبان عام خود را از دست داده است، اما با این حال نوجوانان آن را دومین ابزار پرکاربرد نامیدند. به علاوه توجه داشته باشید که هرگاه صحبت از شبکه های مجازی به میان می آید، فیس بوک اولین نامی است که به ذهن می رسد، اما با این حال در این رتبه بندی مقام چهارم را بدست آورد و این مساله برای فیس بوک واقعا ناامیدکننده است.

در حقیقت، نوجوانان در حال فاصله گرفتن از پلتفرم های اجتماعی والدین شان هستند. آنها نه تنها میل به داشتن پلتفرم های خاص خودشان را دارند، بلکه نسبت به تجربه کردن روی بازتری دارند. آنها هنگامی که پلت فرم تازه ای را نصب می کنند، نگران ذخیره کردن محتوا، تصاویر و مواردی از این قبیل نیستند. آنها بی وقفه کارشان را آغاز می کنند.

پس اگر می خواهید محصولات و خدمات خود در بین نوجوانان بازاریابی کنید، باید همچون خود آنها ماجراجو و تجربه گرا باشید. آیا به تازگی یک شبکه جدید نوجوانان را به خود جذب کرده است؟ بهتر است که آنجا حضور داشته باشید. مطمئن نیستید که چگونه کسب و کار خود را در پلتفرمی که ویدیوها را با موسیقی پوشش می دهد، بازاریابی کنید؟ بهتر است هرچه سریع تر این کار را فرا بگیرید.

آیا در مورد اینکه چه نوع محتوایی می تواند منجر به تاثیرات دیرپا شود، دودل هستید؟ بهتر است که با خیال راحت هرچقدر می توانید محتوا تولید کنید و از بقیه جلوتر باشید. این نکته آخر مرا به نقطه بعدی می رساند: باید بیش تر از حدنیازتان تولید محتوا داشته باشید.

خب، بیایید دوباره آن گروه 45درصدی از نوجوانانی که دائما آنلاین هستند را مدنظر قرار دهیم. این حضور به چه معناست؟ این بدان معناست که آنها در طول روز بارها وارد حساب های کاربری خود می شوند. نوجوانان با میزان زمانی که در شبکه های مجازی صرف می کنند، می خواهند سرگرم شده، چیزهایی را یاد بگیرند و مشارکت داشته باشند. آنها نمی خواهند هربار که وارد اکانت اینستاگرام تان می شوند، همان محتواهای قدیمی را ببینند..

علاوه بر این، الگوریتمی که امروزه اکثر شبکه های اجتماعی به کار بسته اند، اجازه نمایش پست های قدیمی را نمی دهد. پس باید به طور پیوسته و زیاد تولید محتوا داشته باشید و البته نمی توانید این حقیقت را انکار کنید که نیمه عمر محتوای تان در بهترین حالت 30 دقیقه است.

در رسانه های مختلفی حضور داشته باشید

به دلیل اینکه نوجوانان پیوسته در شبکه های اجتماعی حضور دارند و میل به درگیر شدن و مشارکت دارند، باید ترکیب محتوای تان را در رسانه های مختلفی منتشر نمایید. جای تعجب نیست که پلتفرم اشتراک ویدئو، یعنی یوتیوب، عمده محبوبیت اش را به نوجوانان بدهکار است و به دنبال آن پلتفرم های دیگری چون اینستاگرام و اسنپ چت هستند که اینستاگرام بر پایه انتشار عکس فعالیت کرده و اسنپ چت برای اولین بار مفهوم محتوای یک روزه را تعریف نمود. شما باید با روی باز داستان برندتان را با استفاده از ویدئو، تصویر، اسنپ و کلیپ های موسیقی به اشتراک بگذارید و از این طریق ایجاد تنوع نمایید.

مونیکا اندرسن، مشاور تحیقاتی و نویسنده اصلی گزارش، می گوید: «محیط رسانه های اجتماعی در بین نوجوانان با سه سال گذشته کاملا متفاوت است». «آن زمان، استفاده نوجوانان از شبکه های مجازی بیشتر حول محور فیس بوک می چرخید. امروزه عادات شان کمتر حول محور یک پلتفرم می چرخد».

نتیجه گیری

هرچیزی را که فکر می کردید در مورد بازاریابی می دانید از پنجره به بیرون پرتاب کنید! نسل جدید با عادات خود تمامی هنجارهای موجود را دگرگون خواهد کرد. آن ها بیش از هر زمان دیگری متصل هستند. آن ها واقعا در فضای دیجیتال بومی به حساب می آیند. آنها می دانند که چگونه به دنبال اطلاعات بگردند و چیزی که نیاز دارند را پیدا کنند.

علاوه بر این همیشه میل دارند که سرگرم شده و آموزش ببینند. میزان درگیر شدن آنها با محتوای تان نشان می دهد که آیا محتوای تولیدی شما ارزش وقت گذاشتن دارد یا نه و با توجه به میزان اطلاعات مصرفی نوجوانان باید به دنبال راه هایی باشید که خود را متمایز کرده و صدای تان را به گوش آنها برسانید و یک چیز دیگر: باید همه کارهای تان رنگ و لعاب داشته باشد. نسل جدید آگهی های تبلیغاتی اجباری را دوست ندارند.

مطلب مرتبط:انواع مدل‌ های بازاریابی / 24 راه ارتباط با مشتری

پس برای تولید میزان قابل توجهی از محتواهای باکیفیت و درگیرکننده آماده شوید. علاوه بر این، یادبگیرید که به سرعت خود را با ابزارهای جدید همسان سازی کنید. فقط روی پلتفرمی که امروز در صدر جدول پلتفرم های محبوب قرار دارد، تمرکز نکنید، چرا که اصلا مشخص نیست فردا هم به همین منوال باشد. از تجربه نهراسید و سعی کنید پیام های تبلیغاتی خلاقانه ای طراحی کنید.

گزارشات شبکه های اجتماعی مربوط به سال قبل دیگر به کارتان نمی آیند، بازار هدف تان، یعنی همین نوجوانان، اخبار را بلند و شفاف به گوشتان می رسانند و خبر این است که آنان در لحظه زندگی می کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی