یکشنبه, 23 شهریور 1393 - 13:47

رییس اتحادیه نان‌های حجیم گفت: اگر دولت به هر نفر 9000 تومان یارانه نان بپردازد قیمت نان ارزان می‌شود. به گزارش ایسنا، محمدجواد کرمی، روز شنبه در نشست خبری افتتاح نمایشگاه نان، شیرینی و شکلات با بیان اینکه در حال‌‌حاضر قیمت نان سنتی و حجیم کیلویی 3200 تومان است، اظهار کرد: اگر دولت همه چیز را رها کند قیمت نان 2600 تومان می‌شود. وی با بیان اینکه از نان‌های حجیم 30 درصد حق بیمه دریافت می‌شود، گفت: این درحالی است که از نان‌های سنتی تنها 10 درصد حق بیمه توسط دولت گرفته می‌شود. رییس اتحادیه نان‌های حجیم با بیان اینکه ما مخالف پرداخت یارانه دولت هستیم، گفت: اگر بحث هدفمندی‌ یارانه‌های آرد و نان که در سال 1389 اتفاق افتاد دوباره اجرایی شود قیمت نان کاهش می‌یابد و کیفیت آن افزایش پیدا می‌کند.
کرمی افزود: اگر یارانه نان آزاد شود بازار رقابتی در این حوزه ایجاد می‌شود به‌طوری‌که نانوا نان را به وزن مشخصی که دولت ابلاغ می‌کند می‌فروشد.
وی با بیان اینکه سه سال است به نانوا قیمت نان ارائه نشده و از آن طرف یارانه تنها به آرد، به‌رغم هزینه  بالای آب و برق داده شده است، گفت: این مسئله موجب شده نانوا وزن نان را کم کند و اگر آزادسازی یارانه در این قسمت صورت بگیرد کیفیت نان بالا می‌رود و مصرف آن بهینه می‌شود.
رییس اتحادیه نان‌های حجیم، مصرف نان حجیم را 12‌درصد و نان سنتی را 87 درصد عنوان و اظهار کرد: مقصر اصلی این امر دولت است به همین دلیل باید یارانه نان آزاد شود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید