سه شنبه, ۳۰ دی(۱۰) ۱۳۹۹ / Tue, 19 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز

سپرده سرمایه گذاری کوتاه  مدت  دانش آموزی با هدف ایجاد آمادگی برای دانش آموزان جهت بهره مندی از خدمات بانکی به عنوان آینده سازان کشور، افتتاح می شود.

والدین در مسیر تربیت فرزندانشان همواره دوست دارند هوش و سواد مالی آن ها را افزایش دهند و مفاهیم مهم اقتصادی و مالی مانند اهمیت پول و پس انداز را به آن ها بیاموزند. شاید به این دلیل که بارها از دیگران و متخصصان شنیده اند که داشتن مهارت مالی و پولی بیشتر از تحصیلات دانشگاهی در موفقیت فرد نقش دارد. حتی شاید خودشان این موضوع مهم را تجربه کرده اند و اکنون می خواهند فرزندشان آینده موفق تری پیش رو داشته باشد.

افتتاح حساب بانکی برای فرزندان هیجان انگیز و آموزنده

اما این کار به این سادگی ها هم نیست و نیاز به استفاده از شگردهای مختلف دارد. هرچقدر آموزش ها از سنین پایین تر آغاز شود به طور قطع اثربخشی بیشتری به همراه خواهد داشت. فعالیت های مانند همراه بردن بچه ها به فروشگاه برای خرید و یا استفاده از دستگاه ATM برای گرفتن پول نقد هنگامی که فرزندتان درکنار شماست می تواند آن ها را کنجکاوتر کند. توضیحات ساده مثل هزینه، درآمد، قیمت هر کالا و یا شمردن پول های نقد با یکدیگر و انجام بازی های خیالی مرتبط می تواند مقدمات این آشنایی باشد. وقتی بچه ها بزرگتر می شوند می توان فعالیت های بیشتری انجام داد، مانند: همراه بردن بچه ها به بانک برای انجام عملیات بانکی. همین که فرزندان شما همراهتان به بانک بیایند و درباره کارهای بانکی از شما پرسش کنند کافی  است، به شرط آن که پاسخ درخور سنشان را هم دریافت کنند. در شرایط حاضر که بانکداری الکترونیکی گسترش زیادی پیدا کرده است می توانید فرزندان خود را کنارتان بنشانید که انجام عملیات بانکی را در کامپیوتر یا گوشی همراه شما ببینند. می توانید به زبان خودشان توضیحاتی درباره کاری  که انجام می دهید به آنها ارائه کنید.

در مسیر تربیت و آموزش به بچه ها در این زمینه، بدون شک توضیح مفهوم پس انداز و اهمیتی که در زندگی بچه ها دارد بسیار مهم است. معمولا این کار با خرید یک قلک برای بچه ها آغاز می شود. ترغیب فرزندان به اینکه بخشی از پول توجیبی و یا عیدی های خود را در قلک بیاندازند تا در آینده چیزهای با ارزشتری بتوانند با آن بخرند مقوله ای است که تقریبا همه بچه ها آن را تجربه می کنند. اما این روش های سنتی می تواند همین طور که بچه ها بزرگتر می شوند با فعالیت های جدی تری مثل انجام بازی گردش پول رابرت کیوساکی و یا افتتاح حساب بانکی بنام خود فرزندان و... جایگزین شود. افتتاح حساب بانکی یکی از هیجان انگیزترین کارها برای فرزندان شما بویژه در سن نوجوانی است که درک آن ها از مقوله پول و پس انداز کامل تر شده است. هرچند که از سنین پایین تر می شود آن را آغاز کرد. خوشبختانه در حال  حاضر در کشور ما امکان افتتاح این گونه حساب ها برای فرزندان شما وجود دارد. از جمله جالب ترین آن ها افتتاح حساب دانش آموزی بانک پاسارگاد است. شما می توانید براحتی با مراجعه به یکی از شعبه های بانک پاسارگاد برای فرزند خود سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت دانش آموزی افتتاح کنید و هر ماه مانند یک حساب عادی سود دریافت کنید. البته قبل از اینکار باید برای فرزند خود توضیح دهید که فرق این پس انداز با پس انداز داخل قلک آن ست که می تواند با این کار سود دریافت کند و پس اندازش هر ماه بیشتر شود. دریافت سود برای بچه ها بسیار جالب تر از بزرگسالان است. باور داشته باشید این کار شما اثرات بلند مدت و عمیقی را در ذهن فرزند شما خواهد گذاشت. نکته جالب تر برای فرزند شما دریافت یک کارت مستقل بانکی بنام خودش است. نوجوانان از اینکه یک کارت بانکی مستقل بنام خودشان داشته باشند احساس غرور می کنند و بسیار هیجان زده می شوند. 

درباره سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت دانش آموزی بانک پاسارگاد بیشتر بدانید

بانک پاسارگاد در راستای توسعه ی خدمات خود و ایجاد آمادگی برای دانش آموزان جهت بهره مندی از خدمات بانکی به عنوان آینده سازان کشور، سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت دانش آموزی را افتتاح می کند.

افتتاح حساب بانکی برای فرزندان هیجان انگیز و آموزنده

شرایط کلی

سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت دانش آموزی که برای دانش آموزان مقطع تحصیلی متوسطه افتتاح خواهد شد، می تواند به عنوان ابزاری مناسب جهت آموزش نوجوانان در خصوص انجام عملیات بانکی و همچنین ایجاد زمینه ی مناسب برای مدیریت هزینه ها و شکل گیری استقلال آن ها در انجام امور بانکی و اقتصادی و توسعه دانش مالی و بانکی آن ها در آینده باشد.

بانک پاسارگاد در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود، علاوه بر واریز مبلغ 500 هزار ریال به عنوان هدیه جهت افتتاح حساب، هیچ گونه کارمزدی نیز در هنگام گشایش سپرده و صدور کارت اخذ نخواهد کرد. سود این سپرده، 8درصد به صورت ماه شمار، مشابه با سایر سپرده های کوتاه مدت عادی، محاسبه و پرداخت خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات کامل تر در خصوص این سپرده می توانید به سایت این بانک به نشانی https://www.bpi.ir  مراجعه فرمایید، همچنین مرکز مشاوره و اطلاع رسانی این بانک به شماره 82890-021 آماده ی پاسخگویی به سؤالات و ارائه ی اطلاعات تکمیلی است.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/wPSjqaiT
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه