شنبه, 02 آذر 1398 - 12:58

بانک پاسارگاد 3 هزار کتاب به کتابخانه های کشور اهدا کرد

ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهدای کوهدشت که توسط بانک پاسارگاد و در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی ساخته شده است، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، طی مراسمی با حضور امام جمعه کوهدشت، معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان، معاون مدیرعامل بانک پاسارگاد، فرماندار کوهدشت، مدیرکل کتابخانه های لرستان، شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان بانک پاسارگاد و شهرستان، ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهدای کوهدشت افتتاح شد.

براساس این گزارش، حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی در این مراسم با اشاره به کم بودن فضای کتابخانه در کوهدشت گفت: خداوند متعال هم زمان با خلقت انسان هادیان، مربیان و پیامبرانی نیز آفرید، بحث دانش و کتاب خوانی سرچشمه تمام پیشرفت ها به شمار می رود. وی افزود: کوهدشت بایستی وارد مسیر سیاست زدگی نشود و رفاقت و تلاش را سرلوحه قرار دهد زیرا این پیام قرآن است که بصیرت دینی داشته باشیم.

امام جمعه کوهدشت ضمن تقدیر از بانک پاسارگاد به دلیل احساس مسئولیت در انجام امور عام المنفعه ادامه داد: باید زمینه مطالعه کتاب های مفید را برای نسل جدید که سرمایه پیشرفت جامعه هستند، فراهم کرد زیرا امری بسیار ارزشمند است. هر کس به دین و آگاهی مردم خدمت کند، ولایتمدار است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان نیز طی سخنانی با اشاره به اهمیت علم و سواد از منظر الهی گفت: پیامبران در جهت آگاه سازی و مشخص کردن مسیر هدایت الهی نیاز به آگاه کردن مردم دارند و آگاه سازی و مطلع کردن مردم با بی سوادی و کم سوادی امکان پذیر نیست.

محمود ثمینی ادامه داد: امروز به خاطر افتتاح مرکزی که می تواند در افزایش آگاهی مردم، جوانان، دانشگاهیان و ... مورد بهره برداری قرار گیرد، حضور داریم و در این زمینه از بانک پاسارگاد تقدیر کرده و امیدواریم بازهم این موارد توسط دولت و خیرین توسعه یابد.

اسماعیل دوستی، معاون بانک پاسارگاد نیز ضمن تشکر از حضور مردم و مسئولان در مراسم افتتاح کتابخانه شهدای کوهدشت، اظهار داشت: کوهدشت دارای مردمی بافرهنگ بوده و اگر آثار باستانی لرستان را مرور کنید متوجه می شوید که این شهرستان مهد علم و تاریخ است. وی افزود: کوهدشت و نورآباد در خط مستقیمی قرار دارند، به طوری که طوایفی که در این شهرستان هستند، عین همان نیز در نورآباد وجود دارد، این دو خطه همیشه نسبت به نظام و انقلاب وفادار بوده و ولایی واقعی هستند.

معاون مدیرعامل بانک پاسارگاد، توسعه مدارس و کتابخانه های کشور را از مسئولیت های اجتماعی این بانک برشمرد و تصریح کرد: برای کتابخانه شهدای کوهدشت که به همت بانک پاسارگاد ساخته شده و یکی از کتابخانه های نمونه کشور به حساب می آید، بیش از یک میلیارد تومان هزینه شده است، از مدیرعامل بانک پاسارگاد و از حمایت های نماینده مردم در مجلس تشکر می کنیم.

وی با اشاره به اینکه بانک پاسارگاد در راستای مسائل فرهنگی از فیلم هایی که پیام اسلام و انقلاب را به مردم می رساند حمایت کرده است، خاطرنشان کرد: در زمینه مسئولیت های اجتماعی، برای توسعه مدارس در کشور برنامه های ویژه ای داریم، به طوری که در لرستان 12 مدرسه با اعتباری در حدود 15 تا 16 میلیارد تومان، در حال ساخت است که هشت مورد از آن در دهه فجر افتتاح خواهد شد و شش مدرسه دیگر نیز مهرماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های لرستان در این مراسم گفت: مردم کوهدشت باسواد، اهل ادب، هنر و واقعاً فرهنگ دوست هستند، خیلی از مردم این دیار شاهنامه خوان و شاعر و استقبال شان از بحث کتاب خوانی تایید این موارد است.

وی افزود: ساختمان قدیم کتابخانه شهدای کوهدشت از لحاظ استحکام مورد تأیید نبود و چند سال بلاتکلیف بود، ما از بانک پاسارگاد که در اسرع وقت با همان قول شش ماهه، ساختمان را به بهره برداری رساند، تشکر می کنیم.

مدیرکل امور کتابخانه های لرستان ضمن تشکر از همکاری شهرداری، شورای شهر و سایر مسئولان کوهدشت، اظهار داشت: با توجه به جایگاه فرهنگی کوهدشت، همچنان به این چنین مکان هایی احتیاج دارد، کتابخانه شهدای کوهدشت با توجه به قدمتی که دارد، شناسنامه کتابخانه ای کوهدشت به حساب می آید، امیدواریم شاهد درخشش استعدادهای خوب و فعالیت های مستمر فرهنگی و جمعی این منطقه باشیم.

گفتنی است ساختمان جدید کتابخانه شهدای کوهدشت با متراژ 267 متر و اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان، به همت بانک پاسارگاد ساخته شد و تعداد 400 جلد کتاب علمی، آموزشی و پژوهشی نیز از سوی این بانک به کتابخانه اهدا شد.

همچنین بانک پاسارگاد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، 3 هزار جلد کتاب به 14کتابخانه و سه مدرسه در استان های مختلف کشور اهدا کرد. این بانک در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی، تعداد 3 هزار جلد کتاب با موضوعات علمی، فرهنگی، تاریخی، مذهبی و ... به 14 کتابخانه و سه مدرسه در استان های اردبیل، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، آذربایجان شرقی، البرز، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان اهدا کرد.

براساس این خبر، بانک پاسارگاد پیش از این و در جهت انجام رسالت های اجتماعی خود، برای کمک به ارتقای سطح دانش و توسعه زیرساخت های رشد و پیشرفت کشور، اقدام به ساخت این 14کتابخانه در مناطق کمتر توسعه یافته کشور کرده است. همچنین این بانک به منظور برخورداری اقشار مختلف کشور از امکانات تحصیلی و علمی آموزشی، تاکنون شش مدرسه در نقاط محروم و آسیب دیده کشور ساخته و در حال ساخت 20مدرسه، در مناطق سیل زده در استان های لرستان، خوزستان و گلستان است.

بانک پاسارگاد، این اقدامات مسئولانه را با هدف مشارکت در ایجاد زیرساخت های مناسب برای آگاهی بخشی و توانمندسازی فرزندان مستعد ایران اسلامی به انجام می رساند و توسعه علم و فرهنگ را، پشتیبان رشد و پیشرفت همه جانبه و توسعه پایدار کشور می داند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی