چهارشنبه, 19 شهریور 1393 - 12:41

هشت شهر در قاره آسیا در فهرست پرخطرترین شهرهای جهان قرار دارند. طبق این گزارش، در این فهرست به ترتیب شهرهای «توکیو-یوکوهاما‌»، «حاشیه رود دلتا‌»، «اوساکا-کوبه‌»، «ناگویا‌» و «شانگهای‌» قرار دارند. دو شهر بزرگ باقیمانده در این فهرست نیز به ترتیب لس آنجلس و تهران هستند. سوئیس ری (Swiss Re)‌، یکی از بزرگ‌ترین بیمه‌گران اتکایی در جهان در گزارشی نام 10 شهر پرخطر در جهان را از نظر وقوع بلایای طبیعی منتشر کرد.

به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، از 10 شهری که در این فهرست از نظر بلایای طبیعی به‌عنوان پرخطرترین مناطق فهرست شده‌اند، هشت شهر در قاره آسیا قرار دارد. طبق این گزارش، در این فهرست به ترتیب شهرهای «توکیو-یوکوهاما‌»، حاشیه رود دلتا‌»، «اوساکا-کوبه‌»، «ناگویا‌» و «شانگهای‌» قرار دارند. دو شهر بزرگ باقیمانده در این فهرست نیز به ترتیب لس‌آنجلس و تهران هستند.

گابر جیمز‌، رییس بخش مدیریت محصولات مربوط به بیمه اموال در منطقه آسیا-پاسفیک سوئیس ری، در این باره گفت که شهرهای بزرگ آسیایی با بیشترین خطرها روبه‌رو هستند.

‌جورج آتارد‌، یکی از کارشناسان بیمه نیز در این‌باره گفت که حدود 600 شهر تقریبا 65 درصد رشد تولید ناخالص داخلی در جهان را به خود اختصاص داده‌اند و 44 شهر که بیشترین سرعت را در صنعتی‌شدن دارند، از جمله چین در اقتصادهای نوظهور جای دارند.

او در کنار دیگر متخصصان بر این باور است که باید بر گسترش نفوذ بیمه در قاره آسیا متمرکز شد. نرخ نفوذ بیمه در آسیای شرقی به‌ویژه در مناطق مسکونی بسیار کمتر از کشورهای توسعه‌یافته است. آتش‌سوزی و ریسک‌های مهندسی همچنان در بازارهای بیمه در آسیا حرف نخست را می‌زنند و بیمه بلایای طبیعی در اکثر موارد به‌عنوان بندی اضافه در بیمه‌نامه‌های استاندارد آتش سوزی جای می‌گیرند.

شرکت بیمه اتکایی سوئیس ری قدیمی‌ترین شرکت بیمه از این نوع و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه دنیا است. این شرکت به دلیل فعالیت‌های بین‌المللی و اعتبار بیمه‌‌ها در جهان زبانزد است. بخش اصلی فعالیت این شرکت در انتقال ریسک، تامین مالی برای ابقای ریسک و مدیریت سرمایه است. سوئیس ری بیش از 70 دفتر در 30 کشور جهان دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید