دوشنبه, 25 فروردين 1399 - 07:23

مشتریان می توانند انواع خدمات بانکی را بدون مراجعه به شعبه ها، از طریق نسخه وب اپلیکیشن همراه‎بانک پاسارگاد دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، نسخه وب اپلیکیشن همراه ‏بانک پاسارگاد که در تمام دستگاه های مبتنی بر وب به ویژه در مرورگرهای گوشی های تلفن همراه از جمله گوشی های دارای سیستم عامل iOS در دسترس است، می تواند همانند سامانه های بانکداری مجازی و موبایل بانک انواع خدمات بانکی را به کاربر ارائه دهد. در واقع این اپلیکیشن نسل جدید بانکداری مجازی است که به مرور امکانات جدیدی به آن افزوده شده و در کنار سامانه های موبایل بانک و اینترنت بانک به ارائه خدمات بانکی مورد نیاز می پردازد.

خدمات بانکی در نسخه وب اپلیکیشن همراه بانک پاسارگاد

در این برنامه خدمات سپرده (شامل مشاهده سپرده های مشتری، گردش سپرده، پرداخت قبض از سپرده و انتقال وجه سپرده به سپرده)، خدمات کارت (شامل مشاهده لیست کارت های مشتری، دریافت رمز پویا، انتقال وجه کارت به کارت، دریافت موجودی کارت، مسدود کردن کارت و پرداخت قبض از کارت) و امکان تغییر رمز عبور و مشاهده آخرین IP سیستم وارد شده، ساعت و تاریخ ورود به سامانه قابل دریافت است.

مشتریان می توانند با وارد کردن آدرس https://m.bpi.ir در مرورگر گوشی تلفن همراه تنها برای یک بار، آیکون برنامه همراه‎بانک را به لیست برنامه های دستگاه خود اضافه کنند. در دفعات بعد، برای استفاده از خدمات این برنامه، کافی است آیکون ایجاد شده، توسط کاربر انتخاب شود. جهت ورود به این سامانه نیز باید نام کاربری و رمز عبور مربوط به همراه بانک، در صفحه ورود به برنامه، درج شود.

گفتنی است مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بانک پاسارگاد به شماره 82890 و همچنین سامانه CRM در سایت این بانک به آدرس https://www.bpi.ir/crm به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سؤالات هم وطنان هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید