دوشنبه, 28 بهمن 1398 - 20:17

مدیرعامل فیس بوک در کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر لزوم نظارت دولتی بر این پلتفرم، از پیاده سازی سیستمی خبر داد که با کمک هوش مصنوعی و هزاران کارمند محتوای مخرب را تشخیص داده و حذف می کند.

به گزارش دیجیاتو، با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بحث مداخله دولت های خارجی از جمله روسیه در انتخابات از طریق شبکه های اجتماعی و به ویژه فیس بوک بار دیگر داغ شده است. زاکربرگ در واکنش به نگرانی ها در مورد تکرار وقایع انتخابات قبلی از سرمایه گذاری گسترده برای مقابله با دروغ پراکنی و فعالیت ۳۵ هزار نفر از پرسنلش در زمینه بازبینی محتوا و پیاده سازی معیارهای امنیتی خبر داد.

زاکربرگ آماده پذیرش نظارت دولتی

این تعداد از کارکنان در کنار فناوری های خودکار به فیس بوک اجازه می دهد روزانه بیش از یک میلیون اکانت فیک را شناسایی و تعلیق کند؛ «بخش عمده ای از این حساب ها در فاصله چند دقیقه پس از ثبت نام شناسایی می شوند.»

مارک زاکربرگ طی این کنفرانس پذیرفت زمانی که پای محتوای مخرب به میان می آید، باید چارچوب جدیدی را بپذیرند که فیس بوک را به پلتفرمی بین روزنامه و ناشر محتوا قرار می دهد. براساس قوانین آمریکا شرکت هایی نظیر فیس بوک و توییتر تنها ناشر محتوا بوده و در قبال آنچه کاربر می نویسد، مسئولیتی ندارند. این در حالی است که ناشران در صورت انتشار محتوای نادرست نظیر تهمت زدن به فرد یا سازمان باید پاسخگو باشند. زاکربرگ بر این باور است که فیس بوک باید از نظر پاسخگویی در مورد محتوای مخرب بین این دو قرار داشته و تا حدودی تحت نظارت دولت باشد.

یکی دیگر از مباحث مبهمی که زاکربرگ به آن پرداخت به بحث مالیات مربوط می شود. شرکت هایی نظیر فیس بوک و آمازون در بسیاری از کشورهای جهان فاقد تاسیسات فیزیکی هستند و به همین بهانه از پرداخت مالیات فرار می کنند. این مساله صدای بسیاری از دولتمردان را درآورده، اما زاکربرگ از آمادگی شرکتش برای پرداخت مالیات بیشتر در اروپا خبر داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید