سه شنبه, 16 شهریور 1395 - 12:39

رئیس هیأت مدیره پالایشگاه غلات زر با اعلام خبر ارسال نخستین محموله صادراتی «های فروکتوز»، اظهار کرد: اگر در اندیشه توسعه اقتصادی به سر می بریم، برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های ما باید با نگاه فرامرزی و صادرات محور باشد.

به گزارش فرصت امروز، مرتضی سلطانی در تشریح ضرورت تولید و صادرات این محصول پالایشگاهی غلات گفت: شربت فروکتوز از مشتقات قندی پالایشگاهی ذرت است که با توجه به نیاز کشور به شیرین کننده ها، وضعیت نامتعادل قیمت شکر و شرایط پیش آمده برای صنایع شیرینی و شکلات و مسایلی از این دست، جایگزین مناسبی برای شکر محسوب می شود و می تواند نقش مؤثری در کنترل قیمت شیرین کننده ها داشته باشد.

وی افزود: بعد از سال ها وابستگی صنعت ایران به ورود شیرین کننده های برپایه غلات، پالایشگاه غلات زر برای نخستین بار در کشور اولین محموله «های فروکتوز» تولیدی خود را صادر کرد.

رئیس هیأت مدیره پالایشگاه غلات زر با اشاره به توان و ظرفیت کشور در تولید فروکتوز تصریح کرد: صنعت تولیدات پالایشگاهی غلات با به کارگیری دانش روز و بهره مندی از خطوط تولید مطابق با تکنولوژی روز دنیا به عنوان صنعتی «های تک» با آغاز به کار پالایشگاه غلات زر در کشور متولد شده است.

وی ادامه داد: با توجه به قدرت ارزآوری این صنعت و حتی برابری آن با صنعت نفت، بی تردید در آینده شاهد راه اندازی پالایشگاه های غلات در کشور خواهیم بود و ایران به کانون فرآوری عمیق غلات تبدیل خواهد شد.

تنهادارنده مدال افتخار صادرات در صنعت، در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن تأکید بر لزوم تقویت صنایع تبدیلی و بهره بردن از آن در راستای جلوگیری از خام فروشی و تولید محصولاتی با ارزش افزوده بالا گفت: اقتصاد تک محصولی و توسعه صنایعی که برپایه مزیت های سرزمین ما تعریف نشده اند نه تنها ما را به رشد اقتصادی نزدیک نمی کنند بلکه با تضعیف صنایع کوچک و متوسط باعث تسریع روند حذف این صنایع از چرخه تولید می شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید