شنبه, 20 ارديبهشت 1399 - 21:39

فیس بوک به کارمندان خود اجازه می دهد در صورتی که مایل باشند، تا پایان سال ۲۰۲۰ دورکاری کنند.

به گزارش زومیت، سخنگوی فیس بوک در گفت وگو با ورج اعلام کرد این شرکت به کارمندانی که تمایل داشته باشند، اجازه می دهد تا پایان سال جاری میلادی دورکاری کنند. او همچنین گفت فیس بوک انتظار ندارد بیشتر دفاتر خود را تا قبل از شش ژوئیه سال جاری بازگشایی کند. خبرگزاری CNBC اعلام کرد مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‎بوک به زودی با انتشار بیانیه ای در این باره اظهارنظر خواهد کرد.

دورکاری کارمندان فیس بوک

سخنگوی فیس بوک اعلام کرد این شرکت برای رسیدن به این تصمیم که دفاتر خود را بازگشایی کند، فاکتورهای زیادی را مدنظر قرار خواهد داد. او گفت این فاکتورها شامل اظهارنظرهای مقام های ارشد بهداشتی از جمله مرکز کنترل بیماری های واگیردار و دانشگاه جان هاپکینز خواهند بود. سخنگوی فیس بوک گفت این شرکت برای بازگشایی دفاتر خود، دستورالعمل های دولتی را هم مدنظر خواهد داشت.

کارمندان فیس بوک از ماه مارس در حال دورکاری هستند. این شرکت اعلام کرد حقوق کارمندانی که دستمزد آنها ساعتی محاسبه می شود، طبق برنامه قبلی پرداخت خواهد شد حتی اگر این افراد نتوانند به هر دلیلی چون بیماری یا تعطیل بودن دفاتر کار خود را انجام دهند.

زاکربرگ ماه گذشته اعلام کرد فیس بوک هرگونه رویداد فیزیکی که بیش از ۵۰نفر در آن حضور داشته باشند را تا ژوئن ۲۰۲۱ میلادی برگزار نخواهد کرد. این رویدادها شامل کنفرانس Oculus Connect VR که قرار بود پاییز سال جاری برگزار شود هم می شود. این کنفرانس قرار است به صورت آنلاین برگزار شود. برخی کارمندان فیس بوک امکان انجام دورکاری ندارند. زاکربرگ ماه آوریل در این باره گفته بود:

انتظار نداریم که به این زودی دفاتر خود را در شهرهای مختلف باز کنیم.

انتظار می رود تصمیم فیس بوک برای ایجاد امکان دورکاری تا پایان سال ۲۰۲۰، سایر شرکت های حوزه فناوری را هم به اتخاذ تصمیمی مشابه ترغیب کند. این شرکت جزو اولین شرکت های بزرگی بود که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، از کارمندان خود خواست در خانه بمانند و دورکاری کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید