سه شنبه, 18 شهریور 1393 - 09:14

بحرین با کمک عربستان به دنبال تشکیل قطب جدید پتروشیمی خوراک گاز در منطقه خلیج فارس است. به گزارش فارس به نقل از سایت المباشر، دولت بحرین به دنبال احداث واحد جدید صنعتی است که به جای سوخت مایع از گاز استفاده کند.

بحرین معتقد است با ساخت این واحد جدید پتروشیمی که 5/1میلیارد دلار هزینه در بردارد می‌تواند 2000 تن اوره، 1300 تن آمونیاک و 1300 تن متانول در روز تولید کند که مواد خام مورد نیاز در صنایع این کشور است.

حکومت پادشاهی بحرین قصد دارد با راه‌اندازی واحدهای جدید پتروشیمی با خوراک گاز - که از سال 2006 در دستور کار قرار داده اما با مشکل تامین خوراک مواجه بوده است - بتواند شرایط تولید محصولات پتروشیمی را در منطقه خلیج فارس تغییر دهد.

در ادامه گزارش سایت المباشر آمده است: دولت بحرین قصد دارد بخشی از گاز مورد نیاز خود را برای تامین خوراک واحدهای پتروشیمی از گازهای همراه به دست آورد. در همین حال دولت عربستان نیز درخصوص جمع‌آوری گازهای همراه به حکومت پادشاهی بحرین قول مساعد همکاری داده است. بحرین همچنین قصد دارد جهشی اساسی در زمینه تولید محصولات پتروشیمی در منطقه خلیج فارس ایجاد کند که پس از عربستان به‌عنوان بزرگ‌ترین قطب پتروشیمی مطرح شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید