یکشنبه, 25 خرداد 1399 - 19:28

لیسا سو، مدیرعامل شرکت AMD با درآمد ۵۸٫۵ میلیون دلاری در صدر پردرآمدترین مدیران ارشد اجرایی قرار گرفت.

به گزارش زومیت، از زمانی که لیسا سو سکان هدایت غول قدیمی دنیای پردازنده را در سال ۲۰۱۴ به دست گرفت، AMD از شرکتی که در آستانه ورشکستگی قرار داشت، به یکی از سودده ترین شرکت های حاضر در بورس آمریکا تبدیل شد. چنین موفقیتی برای هر شرکتی معمولا با پاداش فراوان برای شخص مدیرعامل همراه است و مدیر ارشد اجرایی AMD نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

مدیرعامل AMD پردرآمدترین مدیر ارشد اجرایی

بنا به اعلام آسوشیتدپرس، خانم سو در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۸٫۵ میلیون دلار درآمد داشته است. گزارش AP که شامل درآمد مدیران ارشد ۵۰۰ شرکت بزرگ حاضر در بازار بورس سهام نیویورک و نزدک (S&P 500) می شود، نشان می دهد که مدیرعامل AMD توانسته است لقب اولین زنی که در صدر فهرست قرار می گیرد را از آن خود کند.

درآمد ۵۸٫۵ میلیون دلاری سو تقریبا ۱۳ میلیون دلار از درآمد ۴۵٫۸ میلیون دلاری رتبه دوم این فهرست یعنی دیوید زاسلاف (مدیرعامل دیزنی) بیشتر است.

درآمد خانم سو که چهار برابر بیشتر از سال قبل از آن بوده است، براساس عملکرد او تعیین شده است. حقوق پایه مدیرعامل AMD درواقع یک میلیون دلار است و نهایت پاداش (بونس) آن هم به ۱٫۲ میلیون دلار می رسد. باقی این درآمد شامل نوع دیگری از پاداش با نام Compensation می شود که به صورت سهام شرکت به مدیران پرداخت می شود.

طی ۵ سالی که سو در رأس AMD قرار داشته است، سهام شرکت از ۳ دلار به ۵۵ دلار به ازای هر سهم افزایش پیدا کرده است. پردازنده های جدید AMD با معماری Zen توانسته اند برای اولین بار پس از سال ها بازار پردازنده های دسکتاپ را از انحصار تقریبی اینتل خارج کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید