یکشنبه, 16 شهریور 1393 - 09:00

دولت برای تشوق‌ تولیدکنندگان به صادرات و حمایت از تولید 500 میلیارد ریال به حساب این صندوق واریز می‌کند.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور در گفت‌وگو با ایانا، گفت: معاونت امور دام جهاد کشاورزی، برای حمایت از زنجیره‌های تولید و اتحادیه‌هایی که مرغ خود را صادر می‌کنند، 500میلیارد ریال تسهیلات برای اختصاص به فعالان این بخش در نظر گرفته است.
همایون دارابی افزود: به‌دلیل بالا بودن هزینه‌های تولید گوشت مرغ کشور، در مقایسه با سایر کشورها، دولت تسهیلاتی برای مرغداران در نظر گرفته تا توان رقابت با تولیدکنندگان سایر کشورها را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: با وجود ظرفیت بالای تولید صنعت طیور کشور، وارداتی بودن عمده خوراک طیور، توان رقابتی کمی با کشورهای رقیب مانند ترکیه ایجاد می‌کند که مشوق‌های دولت نقش مهمی در توانمندسازی صنایع دارد.
دارابی ادامه داد: این اعتبار به صندوق طیور کشور واریز می‌شود و از طریق تسهیلات یا کمک‌های بلاعوض احتمالی به مرغداران اختصاص می‌یابد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور تصریح کرد: در تمام کشورهای دارای صنایع قوی طیور نیز مشوق‌های صادراتی برای افزایش انگیزه تولیدکنندگان به تولید بیشتر و ارزآوری و صادرات داده می‌شود، کمااینکه در گذشته نیز این حمایت در صندوق طیور کشور وجود داشت و در ازای صادرات هر کیلو مرغ مبلغی به صادرکنندگان اختصاص می‌یافت.
وی یادآور شد: مرغ صادراتی شرایط تولید خاص خود را دارد و بنابر سفارش کشورهای مختلف در وزن‌های یک تا 8/1کیلوگرم تولید می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید