چهارشنبه, 26 شهریور 1393 - 11:28

علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجمع عمومی عادی سالانه بیمه مرکزی، گفت: نقش بیمه مرکزی سیاست‌گذاری، هدایت و نظارت است و در این راستا باید عدم اطمینان‌های صنعت بیمه را به حداقل ممکن برساند تا بتواند صنعت بیمه را بیمه کند. وی افزود: اگر صنعت بیمه کشور بتواند اعتماد و اطمینان را در بین سرمایه‌گذاران اقتصادی کشور ایجاد کند، به مهم‌ترین هدف خود دست پیدا کرده است.

بیمه مرکزی با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این مسیر حرکت کرده و در این زمینه از راهنمایی‌ها و رهنمودهای اعضای مجمع و اعضای شورای عالی بیمه نیز استفاده می‌کند. طیب‌نیا از نظارت به‌عنوان یکی از وظایف مهم بیمه مرکزی یاد کرد و گفت: اگر نظارت موثری بر فعالیت‌های بیمه‌گری صورت نپذیرد شرکت‌های بیمه نمی‌توانند خسارت‌های بیمه‌گذاران را به موقع پرداخت کنند.

طیب‌نیا با اشاره به عوارض 32 درصدی بر حق بیمه‌های دریافتی به‌عنوان یکی از دغدغه‌های صنعت بیمه، تصریح کرد: بیمه مرکزی در دوره اخیر تلاش کرده است نقش خود را به‌عنوان رقیب شرکت‌های بیمه رقیق کرده و نقش سیاست‌گذاری، هدایت و نظارت را پررنگ‌تر کند و در این مسیر حرکت‌های مثبتی انجام داده و در آینده بهتر خواهد شد و در این زمینه نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادهای دیگر است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید