۹۰۰ تن شیر خام به‌صورت تضمینی از دامداران خریداری شد - فرصت امروز

دوشنبه, 17 آذر 1393 - 14:15

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران با بیان اینکه طرح خرید تضمینی شیر‌ خام تاکنون فقط در استان قزوین عملیاتی شده است، گفت: از آغاز اجرای طرح در این استان ۹۰۰ تن شیر خام خریداری شده و از دوشنبه هم طرح مذکور در تهران اجرایی می‌شود. سعید سلطانی سروستانی، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران در گفت‌وگو با فارس، گفت: خرید تضمینی شیر خام از یک هفته پیش در استان قزوین آغاز شده و تاکنون حدود 900 تن شیرخام از تولید‌کنندگان خریداری و به پودر شیرخشک تبدیل شده است.

وی افزود: از دوشنبه (امروز) خرید تضمینی شیرخام در استان تهران آغاز می‌شود و در حال حاضر مشغول بستن قرارداد با کارخانه‌های صنایع لبنی برای تبدیل شیر خام به شیرخشک هستیم. مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران گفت: این طرح در 10 استان کشور از جمله قزوین، تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و جنوبی، اردبیل، گلستان، چهارمحال و بختیاری، فارس و اصفهان اجرایی می‌شود که در قزوین اجرایی شده و در تهران از دوشنبه (امروز) آغاز می‌شود و با انجام مقدمات کار، در سایر استان‌ها هم آغاز می‌شود.  سلطانی در پاسخ به این سوال که آیا برای خرید تضمینی سقف تعیین شده است، گفت: طبق ابلاغیه هر استان می‌تواند روزانه 150 تن شیرخام خریداری کند و دلیل این محدودیت ظرفیت کارخانه‌ها  برای تبدیل شیر خام به پودر شیر خشک است. 

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران بیان داشت: ممکن است در برخی استان‌ها ظرفیت کارخانه‌ها برای تبدیل شیرخام به پودر شیرخشک بیشتر باشد که با پیشروی طرح امکانات بیشتری شناسایی می‌شود. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی