جمعه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 28 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

جف بزوس که در هفته های اخیر برای صدرنشینی در لیست ثروتمندترین فرد جهان با ایلان ماسک رقابت داشت، در کتاب جدید خود به اهمیت برنامه ریزی سه ساله و همچنین تصمیمات روزانه کم اشاره کرده است.

به گزارش دیجیاتو، در کتاب جدید بزوس که «Invent & Wander: The Collected Writings of Jeff Bezos» نام دارد، نوشته شده مدیرعامل آمازون به همراه پرسنل ارشدش همیشه در آینده کار می کنند.

جف بزوس در کتاب جدیدش از اهمیت برنامه ریزی ۳ ساله می گوید

بزوس در این کتاب نوشته:

«زمانی که گزارش مالی سه ماهه خوبی داریم، در کنفرانس با وال استریت، مردم به خاطر این سه ماهه به من تبریک می گویند و من تشکر می کنم، اما به چیزی که واقعا فکر می کنم این است که این عملکرد سه سال پیش برنامه ریزی شده بود.»

برای مثال در حال حاضر، جف بزوس و تیمش در حال کار روی برنامه هایی هستند که در گزارش مالی ۲۰۲۴ شاهدش خواهیم بود. در این کتاب نوشته شده که برای سه سال دیگر باید فکر کرد. مدیرعامل آمازون گفته:

«زمانی که در حال مدیریت یک کمپانی با ارزش بازار بیش از یک تریلیون دلار مشابه آمازون هستید، باید چنین کاری را انجام دهید.»

بزوس در سال ۲۰۱۷ گفته بود که رویکرد تفکر بلندمدت، به کسب و کارها در تمرکز روی برنامه ریزی و جایی که باید سرمایه گذاری و انرژی صرف کنند، کمک می کند. بزوس به عنوان مدیرعامل، در طول روز تصمیمات کمی می گیرد:

«به عنوان یک مدیر اجرایی ارشد، واقعا برای چه کاری حقوق می گیرید؟ شما برای تعداد کمی تصمیم باکیفیت حقوق دریافت می کنید.»

به گفته بزوس، تنها سه تصمیم خوب در یک روز کافی است و باید به اندازه تصمیماتی که من می گیریم، کیفیت بالایی داشته باشند. در حالی مدیرعامل آمازون به سه تصمیم مهم در روز اشاره کرده که در زمان راه اندازی این شرکت مجبور بود روزانه صدها تصمیم بگیرد و حتی بسته ها را برای ارسال به مشتریان آماده کند و به دفتر پست ببرد.

سهام آمازون در سال ۱۹۹۷ به طور عمومی عرضه شد و تعداد کارکنان آن افزایش چشمگیری پیدا کرد و حالا در سطح جهان بیش از یک میلیون کارمند دارد. بزوس برای تصمیم گیری از فلسفه تصمیم گیری میلیاردر مشهور، «وارن بافت» الگوبرداری کرده. بافت به تنها سه تصمیم گیری در سال اشاره کرده که بزوس هم آن را باور دارد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/47EVy6l1
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه