جمعه, ۱ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 21 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد در راستای تعامل دوسویه و مؤثر بین بانک و مشتریان آن در سال 1391 راه اندازی شد و طی این مدت سعی داشته است با درک نیازها و خواسته های مشتریان محصولات و خدماتی متناسب با نیازهای آن ها را ارائه دهد. به علاوه، این باشگاه همواره افزایش میزان رضایت مشتریان، ارتقا و توسعه بانکداری الکترونیک، بازاریابی اثربخش خدمات نوین بانکی، تشویق مشتریان به کسب امتیاز و شرکت در طرح های ویژه را در خدمات و اهداف خود مدنظر قرار داده است. در این مطلب با برخی از خدمات ویژه این باشگاه مشتریان آشنا خواهیم شد.

باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد از نمای نزدیک

در طرح مشتریان وفادار این باشگاه، بانک پاسارگاد با هدف ارج نهادن به اعتماد و همراهی مشتریان ارجمند، اقدام به راه اندازی نظام امتیازدهی، متناسب با میزان تعامل مشتریان با بانک نموده است. در این فرایند ورود به باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد از همان لحظه افتتاح حساب آغاز و همه مشتریان در ابتدا به صورت پیش فرض در سطح «بلورین» رده بندی می شوند. به مرور زمان با کسب امتیازهای بیشتر، رتبه بندی مشتریان نیز ارتقا می یابد و هر سال در پایان ماه های تیر، آبان و اسفند با اعمال امتیازات و اطلاعات سطح بندی اعضا، مشتریان بر اساس امتیازات کسب شده خود می توانند به سطح های دیگر مانند فرین، زرین و سیمین وارد شوند.

خدمات ارائه شده در باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد

اعضای باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد می توانند متناظر با امتیاز و سطحی که در آن قرار دارند، خدمات ویژه ای را دریافت کنند. بر این اساس مشتریان سطح فرین، زرین و سیمین می توانند از امکانات جایگاه تشریفاتCIP  فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) بهره مند شوند. امتیازات ویژه ای نیز برای استفاده این اعضا از خدمات کرایه اتومبیل Europcar در داخل و خارج از کشور در نظر گرفته شده است که با مراجعه به شعبه های بانک پاسارگاد و یا ثبت درخواست آنلاین امکان برخورداری از آن ها وجود دارد.

تخفیف های ویژه خدمات بیمه پاسارگاد برای بیمه های درمانی، مسافرتی، حوادث انفرادی، بدنه اتومبیل، آتش سوزی و مسئولیت مدنی حرفه ای و عمومی، بهره مندی از تخفیف برای سفارش آنلاین گل وگیاه از فروشگاه VIPSHOP  در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، قزوین، بروجرد، رشت، کرمانشاه، کرج و اهواز و امکان استفاده از خدمات خشک شویی آنلاین «دیجی واش» و تخفیف های مربوط به این سرویس نیز از دیگر خدمات ویژه این باشگاه برای اعضای فرین، زرین و سیمین است.

به جز خدمات اشاره شده، مشتریان سطح فرین که حائز بالاترین رده وفاداری در باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد هستند، امکان بهره مندی از خدمات اقامتی و پذیرایی هتل نگین پاسارگاد در شهر مشهد مقدس با تخفیف 50 درصدی را نیز خواهند داشت.

بانک پاسارگاد هدف از راه اندازی باشگاه مشتریان را توسعه پایدار در عرصه های ملی و بین المللی عنوان می کند و با این باور که مشتری ذات بانک است، تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات بهتر و همچنین قدردانی از مشتریان وفادار خود به کار می گیرد. اعضا محترم باشگاه و مشتریان گرامی بانک پاسارگاد، برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند به سایت باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد به آدرس club.bpi.ir مراجعه و یا با مرکز تماس باشگاه مشتریان با شماره 82890-021 (کلید 5) تماس حاصل فرمایند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/QUfozADW
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه