دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۱ / Mon, 16 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

کاربردهای هوش مصنوعی هم زمان با میل به گسترش فعالیت های صنایع مختلف جهان، ابعاد بیشتری پیدا کرده و دایره خدمات آنها را وسیع تر کرده است. درحال حاضر سیستم های هوش مصنوعی قادر هستند تصاویر، متون و صداها را به  گونه ای ایجاد کنند که تشخیص ساختگی بودن آنها برای افراد، بسیار دشوار باشد. این موضوع سبب ایجاد کاربری هایی مفید برای هوش مصنوعی در بین جوامع شده است.

از طرفی دیگر، این موضوع سبب شده است تا محققان بر روی سیستم ها و فناوری هایی مانند «دیپ فیک» سرمایه گذاری های وسیعی انجام دهند. فناوری هایی که می  تواند موارد ساختگی را از غیرساختگی جدا کند.

کاربری های گسترده هوش مصنوعی در صنایع مختلف جهان

فناوری بینایی ماشین به لطف همه گیری های تکنیک یادگیری ماشین، در دهه گذشته، به شکلی پهناور مورد استفاده قرار گرفته است. داده های جدید حاکی از صنعتی شدن بینایی ماشین دارد.

در صنایع مختلف سرمایه گذاری های وسیعی درخصوص گسترش این تکنیک ها به منظورهای مختلف انجام شده است. به طور هم زمان سیستم های مستقر فعلی مانند چارچوب های شناسایی اشیاء برای تحلیل های قالب فولادی از روی تصاویر ویدئویی، به شدت درحال همه گیری در میان صنایع مرتبط است.

پیشرفت سریع در فناوری یادگیری زبان طبیعی باعث ایجاد  ظرفیت های ارتقاءیافته با قابلیت ایجاد  صرفه های اقتصادی در بین صنایع مختلف شده است.گوگل و مایکروسافت در ارائه راهکارهای خود از BERT استفاده  کرده اند و بسیاری  مدل های دیگر توسط سایر  شرکت های بزرگ دنیا در حال استفاده است.

اکثر سنجه های مسائل فنی تنها قادر به تحلیل یک زمان خاص بر روی یک سیستم خاص هستند. روش های تحلیل جدید می توانند راهکارهایی را جهت سنجش یک سیستم پویا در اختیار کاربران قرار دهند. این  روش ها بر روی دو مساله بنیادی حوزه هوش مصنوعی پیاده  شده اند که شامل مساله اثبات قاعده اتوماسیون و مساله ارضای فرمولاسیون بولین می شوند.

چشم انداز صنایع زیست شناسی و سلامت با استفاده گسترده از یادگیری ماشین به شدت روشن است. فناوری «دیپ مایند» شرکت AlphaFold توانسته است  پیشرفت های بسیار زیادی در زمینه مشکل چند دهه ای صنعت زیست شناسی یعنی تا کردن پروتئین ها داشته باشد.

محققان از رو ش های یادگیری ماشین برای ایجاد شبه مولکول های شیمیایی در فرایندهای سنتزشیمیایی بهره می برند. شرکت خلاق هوش مصنوعی PostEra با استفاده از یادگیری ماشینی توانست در طول دوره  پاندمی کرونا، به فرایند کشف دارو برای درمان آن شتاب بسیاری ببخشد.

این کاربری های گسترده، جایگاه هوش مصنوعی را در میان صنایع مختلف، با محبوبیت بیشتری مواجه کرده و بشر را به زیست بوم های جدیدی از خلاقیت و بهره مندی از فناوری دعوت می کند.

برچسب ها : اخبار امروز
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/bqy9iB4p
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه