پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران:

حذف شرط گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور برخی مجوزهای کسب و کار

2 ماه پیش ( 1401/1/15 )
 

به گزارش فرصت امروز به نقل از ایسنا، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از حذف شرط گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور برخی مجوزهای کسب و کار خبر داد.

نعمت الله نوری زاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور مجوز برخی از کسب و کارها در داخل کشور مساله ای بود که با اعمال سلیقه از سوی دستگاه های اجرایی به یک روند زمانبر و معضل تبدیل شده بود.

حذف شرط گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور برخی مجوزهای کسب و کار

وی افزود: بر حسب آنچه در قانون آمده، داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای همه کسب و کارها نیاز نیست و این موضوع علاوه بر زمانبر شدن صدور یک مجوز برای برخی فعالان اقتصادی، محدودیت هایی نیز برای آن ها ایجاد می کند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده در هیات مقررات زدایی، داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور مجوز در ۹۰ درصد از کسب و کارها غیر ضروری و بدون مبنای قانونی اعلام شد.

نوری زاده ادامه داد: بر این اساس به جزء در مواردی که قانون رسما به شرط "عدم سوءپیشینه" افراد به عنوان الزامی برای شروع کسب و کار اشاره کرده، داشتن گواهی عدم سوء پیشینه حذف شده است.

وی با بیان اینکه حذف شرط گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور برخی مجوزهای کسب و کار در راستای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار انجام شده است، گفت: حذف این شرط از سرگردانی متقاضیان برای آغاز و راه اندازی یک کسب و کار جدید جلوگیری می کند.

رییس کمیسیون محیط کسب و کار و کارآفرینی اتاق بازرگانی اهواز خاطرنشان  کرد: براساس بررسی های انجام شده تا پیش از حذف این شرط، صدور مجوز برای ۳۰۰ نوع کسب و کار در کشور نیازمند مدرک عدم سوء پیشینه بود. در صورتی که بر اساس قانون، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه فقط برای ۱۰ درصد از این کسب و کارها مورد نیاز بوده و در قانون آمده است.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/JZG4vYjx
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه