چهارشنبه, ۸ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Wed, 29 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

آیا داشتن بک لینک در سئو سایت تاثیر گذار است؟

بک لینک به لینک هایی گفته می شود که کاربران را از صفحه های سایت های دیگر به صفحه های سایت شما منتقل می کنند. بک لینک اهمیت زیادی در سئو دارد و تقریبا تمام فعالیت های سئو خارجی با تمرکز روی ایجاد بک لینک های موثر و معتبر انجام می شود. بک لینک ها موضوع و اعتبار محتوای یک صفحه را به گوگل و موتورهای جستجو نشان می دهند. برای آشنایی بیشتر با تاثیر بک لینک در سئو سایت و بهترین روش های بهره برداری از آن، ادامه این مطلب ایده پویا را دنبال کنید.

منظور از بک لینک بهینه سازی چیست؟

سئو بهینه سازی سایت ؛ بک لینک به سادگی لینکی در یک صفحه بیرون از سایت است که به یک صفحه درون سایت ارجاع می دهد. در اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ گاهی از مترادف هایی مثل لینک ورودی، لینک سازی و حتی لینک یک طرفه برای اشاره به بک لینک استفاده می شود. سایتی که بک لینک های بیشتری داشته باشد در ارزیابی گوگل و موتورهای جستجو اعتبار بیشتری دارد.

بک لینک ها موضوع محتوای درون صفحه های سایت را نشان می دهند و برای گوگل مانند رای اعتماد به سایت ها عمل می کنند. سایت ها با گرفتن بک لینک از سایت های معتبر دیگر ترافیک ورودی خود را با جذب کاربران آنها افزایش می دهند. بک لینک مزایای گوناگونی دارد که سایت ها برای بهره برداری از آنها روش های گوناگونی را دنبال می کنند.

آموزش لینک سازی در سئو با ایده پویا

روش های داشتن و گرفتن بک لینک حرفه ای

سایت ها برای افزایش کاربران خود از دو منبع اصلی جذب ترافیک استفاده می کنند:

  • ترافیک ارگانیک: کاربرانی که با جستجوی موضوعات، عبارت ها و کلمات کلیدی در گوگل وارد سایت می شوند
  • ترافیک ریفرال (ارجاعی): کاربرانی که با دنبال کردن لینک ها در سایت های دیگر وارد سایت می شوند

بک لینک ها در افزایش هر دو نوع ترافیک نقش دارند و به همین دلیل سایت های حرفه ای از راهکارهای مختلفی برای افزایش آنها استفاده می کنند.

تولید محتوای ارزشمند برای بهینه سازی سایت

طراحی سایت شرکتی مهم ترین و کارآمدترین روش داشتن و گرفتن بک لینک حرفه ای تولید محتوای ارزشمند است. محتوای ارزشمند اصطلاحی است که گوگل برای اشاره به محتوای منحصربه فردی که به نیت ها یا پرسش های کاربران از جنبه های گوناگون پاسخ می دهد از آن استفاده می کند. بهینه سازی وقتی کاربران ببینند محتوای یک صفحه از سایت به خوبی نیت آنها را درک کرده و پوشش می دهد، این محتوا را در سایت یا پروفایل شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند.

این نوع از بک لینک ها که توسط کاربران ساخته می شوند بیشترین تاثیر را بر بهبود اعتبار یک سایت دارند. آنها به کاربران دیگر و موتورهای جستجو نشان می دهند موضوع صفحه چیست و مخاطبان آن چه کسانی هستند. گوگل با ارزیابی این بک لینک ها اعتبار سایت را افزایش می دهد و برای جلب رضایت کاربران خود آن را در رتبه بهتری در صفحه نتایج جستجو قرار می دهد.

رپورتاژ آگهی و تولید محتوای مهمان

یکی دیگر از راهکارهای موثر ایجاد بک لینک، تولید محتوای مهمان یا رپورتاژ آگهی است. این فعالیت نوعی تبلیغات غیرمستقیم است که در آن با معرفی مزایا یا کاربردهای سایت در سایت های معتبر، لینک دسترسی به سایت یا بک لینک در محتوا قرار می گیرد. کاربرانی سئو سایت که به موضوع طراحی سایت یا محتوا علاقمند می شوند با دنبال کردن لینک تلاش می کنند به مزایایی که در رپورتاژ معرفی شده دست یابند.

آموزش لینک سازی در سئو با ایده پویا

سایت ها برای ساختن بک لینک و ایجاد محتوای مهمان در سایت های دیگر راهکارهای گوناگونی دارند که تبادل لینک یکی از آنها است. مانند مبادلات دیگر، در این روش سایت ها با قرار دادن لینک به سایت های مرتبط از آنها می خواهند که برای آنها بک لینک سازی کنند. بهینه سازیاین کار باعث می شود گوگل و موتورهای جستجو به ارتباط محتوای صفحه های وب با یکدیگر پی برده و به آنها اعتبار بیشتری سئو بدهند.

کامنت گذاشتن و تعامل با سایت ها و کاربران طراحی سایت

بهینه سازی سایت ؛ یکی دیگر از روش های حرفه ای و موثر برای داشتن و گرفتن بک لینک، تعامل با سایت های دیگر است. این کار به سادگی شامل کامنت گذاشتن زیر پست های سایت های دیگر و معرفی صفحه های مرتبط در سایت است. کاربران این سایت ها با خواندن کامنت ها در سئو صورت تمایل وارد صفحه های معرفی شده می شوند تا پاسخ پرسش ها یا نحوه برطرف کردن مشکلات خود را در آنها پیدا کنند.

کاربران شبکه های اجتماعی هم محتوای صفحه های سایت را با دوستان و فالوورهای خود به اشتراک می گذارند. در این موارد کامنت گذاشتن و اشتراک مجدد این پست ها به افزایش آگاهی از برند و همچنین جذب کاربران بیشتر کمک می کند.

تاثیر خریدن بک لینک بر سئو سایت

سایت های معتبری که در طول سال ها فعالیت توانسته اند کاربران زیادی جذب کنند، از راهکارهای گوناگونی برای کسب درآمد استفاده می کنند. ایجاد فرصت های تبلیغاتی برای کسب وکارها و سایت های دیگر یکی از این روش ها است. اما این فرصت ها محدودبه بنرهای تبلیغاتی و تبلیغ مستقیم نمی شوند. بهینه سازی پر بازدید با قرار دادن بک لینک به سایت های دیگر هم درآمد کسب می کنند.

آموزش لینک سازی در سئو با ایده پویا

این نوع از بک لینک سازی یا خریدن بک لینک وقتی طراحی سایت به درستی مورد استفاده قرار بگیرد تاثیر قابل توجهی بر سئو سایت دارد. برای اینکه خریدن بک لینک موفقیت آمیز باشد، لازم است محتوای سایت به خوبی نیت های کاربران را برآورده کرده و از لینک های مناسب (DoFollow) برای ساختن بک لینک استفاده شود. این کار نوعی تبلیغات غیرمستقیم است که کاربران بدون آگاهی از تبلیغاتی بودن لینک ها، آزادانه روی آنها کلیک کرده و وارد صفحه های سایت می شوند.

جمع بندی

داشتن بک لینک به خصوص برای سایت هایی که محتوای ارزشمند و متمایز تولید می کنند اهمیت زیادی در بهینه سازی سایت سئو سایت و طراحی دارد. بک لینک ها با نشان دادن اعتبار بالای محتوای صفحه های سایت به گوگل و موتورهای جستجو در بهبود فعالیت های سئو تاثیرگذار هستند. وقتی پست های یک سایت در سایت های دیگر به اشتراک گذاشته شوند و از سوی طراحی سایت کاربران آنها مورد توجه قرار بگیرند، موتورهای جستجو متوجه ارزشمندی و اعتبار این پست ها می شوند. به این ترتیب آنها برای جلب رضایت کاربران این پست ها را در رتبه ها و اولویت های بالاتر قرار می دهند.

در این مطلب از ایده پویا تاثیر بک لینک بر سئو سایت مورد بررسی قرار گرفت. ایده پویا یک شرکت معتبر طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ است که با بیشتر از 15 سال تجربه به انواع کسب وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ خدمات ارائه می دهد. شرکت ایده پویا در طول فعالیت خود همواره در حال توسعه و به روز رسانی خدمات خود بوده و در حال حاضر خدمات یکپارچه طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ و توسعه سایت و تولید محتوا به مشتریان ارائه می دهد.

آموزش لینک سازی در سئو با ایده پویا

اگر می خواهید برای کسب وکار خود یک سایت حرفه ای ساخته و به صورت مداوم مشتریان و سرنخ های فروش جدید تولید کنید، همین حالا برای مشاوره در مورد راهکارها و گزینه های در دسترس با ایده پویا تماس بگیرید

http://www.activeidea.net

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ay4kwPEB
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه