پنجشنبه, ۲۷ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 18 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از نبض بازار، امروزه کسب وکار های خرد و متوسط نقش کلیدی در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی جوانان ایفا می کنند، اما نکته ای که در این بین حائز اهمیت است بحث های حمایتی از نظر ارائه تسهیلات در این حوزه است که متاسفانه در کشور ما این موضوع در گذشته به صورت جدی دنبال نمی شد، اما اکنون بانک های کشور در راستای حمایت از آن ها تسهیلات و مشوق هایی را در نظر گرفته اند.

براساس این گزارش بانک ها جهت حمایت از تولید و توسعه واحد های صنعتی خرد و کلان تامین اعتبارات گسترده ای انجام داده اند که این تسهیلات در زمینه های تولیدی خدماتی، صنعتی، کشاورزی، بازرگانی، صادراتی و … به بنگاه های اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ است.

نقش بانک‌ ها در حمایت از کسب و کار‌های خرد و کلان

باید به این نکته کلیدی اشاره کرد و افزود: کسب وکار های کوچک و متوسط، در اکثر کشور ها به عنوان عناصر مهم در پیشرفت های اقتصادی- اجتماعی شناخته شده اند. این کسب وکار ها خصوصا در ایجاد فرصت های شغلی با سرمایه گذاری های پایین، توسعه های منطقه ای، توسعه های سازمانی شرکت های متکی بر اصول تکنولوژی، نوآوری محصولات و ایجاد روش های نوین، اهمیت بسزایی دارند.

در همین راستا سیدمحمد احمدیان کارشناس صنعت بانکی معتقد است کسب وکار های خرد و کلان برای تولید محصولات با کیفیت و ارتقای سطح تولید نیاز به حمایت دارند بنابراین بانک ها می توانند با حمایت از این بنگاه ها آن ها را به سمت توسعه سوق دهند.

وی با تاکید بر این که نظام بانکی باید دغدغه های اساسی کشور را درک کرده و برای رفع آن ها تلاش کند، افزود: روان شدن فضای کسب و کار، تزریق منابع و خروج از بنگاه داری باید در اولویت های نظام بانکی باشد.

این کارشناس بانکی گفت: نباید باب اعطای تسهیلات و چرخش پول در نظام بانکی به روی تولیدکنندگان و بنگاه های کوچک و متوسط بسته شود. بانکداری هوشمند، باید هدف اصلی نظام بانکی کشور باشد، گرچه بانکداری دیجیتال هم راه رسیدن به همین هدف است.

برهمین اساس عبدالمجید پورسعید مدیر عامل "بانک ایران زمین" چندی پیش گفته بود که توسعه کسب و کار های خرد و تولیدات داخلی یکی از اولویت های اصلی در پیشرفت نظام اقتصاد کشور است و برنامه و استراتژی تعیین شده بانک ایران زمین بر همین راستا تدوین شده است.

پورسعید این نوید را به افرادی که می خواهند کسب و کار خود را توسعه بدهند داد که: اشخاصی که در حال ارائه سرویس به مردم و توسعه کسب و کار خود هستند، مسیر خدمات بانکی خود را می توانند از طریق "بانک ایران زمین" و بستر ایجاد شده در این مسیر انجام دهند. همکاران من در تلاش هستند تا این خدمات را با شکل و کیفیت بهتر و کمیت بیشتر توسعه بدهند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/VcBnKsSn
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه