جمعه, ۱۵ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Fri, 7 Oct(10) 2022 /
           
فرصت امروز

کاهش زمان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در دولت سیزدهم، موجب حذف امضاهای طلایی و جلوگیری از خرید و فروش و رانت مجوزها شد.

به گزارش فرصت امروز به نقل از ایسنا، در راستای بهبود فضا و تسهیل شرایط کسب و کار از سال گذشته موضوع کاهش زمان صدور مجوزها در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفت. بر همین اساس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مدت زمان صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای را از ۸ ماه به ۳ روز کاهش داد.

به این نحو که در راستای اصل ۲۸ قانون اساسی و فراهم کردن امکان اشتغال با شرایط مساوی، بهبود فضای کسب و کار و ایجاد فضای رقابتی و رعایت منفعت عمومی، تمامی درخواست های مجوز تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد منوط به احراز شرایط متقاضیان در سه روز و به طور اتوماتیک انجام گیرد.

غلامحسین حسینی نیا ـ رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای ـ در گفت وگو با ایسنا، کاهش زمان صدور مجوزهای آموزشگاه فنی  و حرفه ای آزاد را اقدامی اثرگذار در جهت حذف امضاهای طلایی برشمرد و گفت: این اقدام موجب تسهیل ورود بخش خصوصی به آموزش های مهارتی و جلوگیری از تراکم تقاضا، خرید و فروش و رانت مجوزها شد.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۷ تا سال ۱۳۹۹ جلوی صدور مجوزها گرفته شده و تقاضای متراکمی به وجود آورده بود به نحوی که افراد برای دریافت مجوز ناچار به خرید مجوز با ارقام نجومی شده بودند و بعضا مجوز خرید و فروش تا دو میلیارد تومان هم دیده شده بود لذا سازمان آموزش فنی و حرفه ای در گام نخست به کاهش زمان صدور مجوزها اقدام کرد و صدور مجوز تاسیس آموزشگاه را از ۸ ماه به سه روز کاهش داد که از مهمترین اقدامات این سازمان در دولت سیزدهم به شمار می رود.

حسینی نیا گفت: متقاضیان با ورود به پورتال سازمان آموزش فنی وحرفه ای و بارگذاری اطلاعات مربوط، طرح توجیهی و تعهدنامه محضری، می توانند بعد از سه روز موافقت نامه اصولی تأسیس آموزشگاه آزاد فنی وحرفه ای را دریافت کنند و در صورت عدم صدور، مجوز به طور خودکار صادر می شود.

از دیگر اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه ای می توان به کاهش زمان فاصله آزمون تا صدور گواهینامه مهارت از ۴۵ روز به ۷ روز کاری اشاره کرد.

سازمان آموزش فنی و حرفه ای به منظور افزایش رضایتمندی متقاضیان و سرعت بخشیدن به ورود نیروهای ماهر به بازار کار، فاصله آزمون تا صدور گواهینامه مهارت را از ۴۵ روز به ۷ روز کاهش داد و محدودیت برگزاری آزمون های ادواری برداشته شده است.

در راستای کاهش زمان صدور مجوز پروانه تاسیس آموزشگاه آزاد، ۶۱۰۹ مجوز جدید صادر و ۲۵۳۳ پروانه تاسیس طی این مدت تمدید شد.

کاهش زمان صدور مجوز پروانه تاسیس مراکز جوار و بین کارگاهی برای صنایع و بنگاه ها نیز که قبلا دو ماهه بود در دولت سیزدهم و با اهتمام سازمان آموزش فنی وحرفه ای به سه روز کاهش یافت که منجر به رشد ۲۷۷ درصدی و صدور ۱۵۱۴ پروانه جدید در این مدت شده است.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/RcScHnpH
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه