سه شنبه, ۵ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Tue, 27 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از خبرگزاری برنا؛ ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی دو گام جدی برای توسعه کسب وکارهای نوآورانه مبتنی بر علوم شناختی برداشته است؛ نخست این که مبانی کار به طور عملی بنا نهاده شده است و دوم نیز زیرساخت های مرتبط با این هدف به خوبی توسعه پیدا کرده است.

از سوی دیگر تحقیق های اساسی در کشور شکل گرفته و ظرفیت قابل اتکایی در کشور ایجاد شده است. این ستاد در گام بعدی خود تلاش کرده است با دارایی که در کشور هست، توسعه کسب و کار و خدمت در جامعه را مبتنی بر علوم شناختی با سرعت بیش از قبل، پیش ببرد.

رونق، توسعه و تجاری سازی کسب و کارهای حوزه فناوری‌ های شناختی

در این راستا به منظور توسعه و تجاری سازی فناوری های شناختی و تامین منابع مالی مورد نیاز برای رونق کسب و کارها در این حوزه، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم نامه همکاری امضا و مبادله کردند.

این تفاهم نامه همکاری در مراسمی با حضور جمعی از مقامات و مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محققان، اساتید، متخصصان و دست اندرکاران شرکت های دانش بنیان میان سید محمد مهدوی دبیر جدید ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی به امضا رسید.

براساس این تفاهم نامه، دو طرف در زمینه تقویت شتابدهنده ها دانش بنیان، مشارکت در شناسایی اولویت های توسعه فناوری نوآوری و خدمات شناختی با یکدیگر همکاری می کنند.

همکاری برای توسعه بازارهای شرکت های فناور و دانش بنیان ، برگزاری رویدادهای ترویجی و نیز پروژه های مشترک از دیگر بندهای این تفاهم نامه همکاری میان این دو نهاد است.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/YuJO7lBO
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه