یکشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 4 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

از ابتدای امسال تا هفته آخر شهریور ۳۵۳ هزار و ۳۹۳ درخواست مجوز کسب و کار در درگاه ملی مجوزها ثبت شده و ۱۰۷ هزار و۳۹۹ مجوز صادر شده است.

به گزارش فرصت امروز به نقل از بازار، از ابتدای امسال تا هفته آخر شهریور ۳۵۳ هزار و ۳۹۳ درخواست مجوز کسب وکار در درگاه ملی مجوزها ثبت شده و ۱۰۷ هزار و۳۹۹ مجوز صادر شده است و ۱۴۵ هزار و ۲۴۸ مجوز بلاتکلیف مانده اند.

صدور بیش از ۱۰۷ هزار مجوز کسب و کار

تعداد مجوزهای رد شده ۷۵ هزار و ۹۹۷ مورد بوده و ۲۲ هزار و ۹۳۷ نفر نیز درخواست مجوز خود را پس گرفته اند. ۳ هزار و ۵۵۶ درخواست مجوز در فرآیند صدور قرار دارند و نسبت مجموع تاخیر به درخواست مجوز دستگاه ها در این ۶ ماه ۴۱.۱ درصد بوده است.

نسبت تاخیر به درخواست که نشان دهنده عملکرد دستگاه در رسیدگی و صدور به هنگام درخواست مجوزهای کسب و کار است در سازمان محیط زیست در بین دیگر دستگاه ها رتبه نخست را در این ۶ ماه داشته و این نسبت ۸ در مصد بوده است، اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیشترین تاخیر را داشته تمام ۷۴۵ مجوز درخواست شده از این سازمان در درگاه ملی مجوزها با تاخیر مواجه شده و تاخیر صد درصدی داشته است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از ۱ هزار و ۸۷۷ مجوز درخواستی در این بازه زمانی تنها ۶ مجوز را صادر و ۳ مجوز را رد کرده و ۷ مجوز هم در مرحله صدور قرار دارند و با ۱ هزار و ۸۱۰ درخواست بلاتکلیف تا ۹۶.۴ درصد تاخیر نسبت به صدور داشته است.

صدور بیش از ۱۰۷ هزار مجوز کسب و کار

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/kHYhxjNY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه