یکشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 4 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

پس از ماه ها جنجال، ایلان ماسک با ارسال نامه ای محرمانه به دادگاه ایالتی، با خرید توییتر به قیمت 44 میلیارد دلار موافقت کرد.

«ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا که از خرید توییتر منصرف شده بود، حالا تغییر موضع داده و نامه ای محرمانه به دادگاه سلطنتی تسلیم کرده و خواستار ادامه معامله با شرایط اولیه قرارداد و قیمت 44 میلیارد دلاری شده است.

مستندات مربوط به یک پرونده که اطلاعات آن نیز به اشتراک گذاشته شده است که نشان می دهد ایلان ماسک تغییر موضع داده است. پس از رسانه ای شدن این خبر، ارزش سهام توییتر حدود 12.7 درصد افزایش یافت و در ساعاتی تا 22 درصد افزایش نیز اوج گرفت. در حالی که چند ماه قبل، ایلان ماسک اعلام کرده بود که از خرید توییتر منصرف شده است، اما مستندات جدید نشان می دهد وی تغییر موضع داده است و می خواهد معامله را با همان شرایط اولیه پیش ببرد و این شبکه اجتماعی از آن خود کند.

پس از ماه ها جنجال، ایلان ماسک توییتر را می خرد

پس از ماه ها جنجال، ایلان ماسک توییتر را می خرد

در نامه محرمانه ایلان ماسک ظاهرا به این موضوع اشاره کرده که معامله را با شرایط اولیه ادامه می دهد. این در حالی است که توییتر بعد از انصراف ایلان ماسک از خرید این شبکه اجتماعی، شکایتی علیه وی تنظیم کرد. یکی از سخنگویان توییتر تایید کرد که ایلان ماسک نامه ای برای ادامه انجام معامله به SEC ارسال کرده است و می خواهد توییتر را با قیمت هر سهم 54.20 دلار خریداری کند.

ایلان ماسک ابتدا با خرید توییتر در ماه آوریل به ازای قیمت هر سهم 54.20 دلار موافقت کرد. اما در ماه جولای ادعا کرد تعداد حساب های کاربری این شبکه اجتماعی جعلی و فیک هستند و اگر توییتر نتواند ثابت کند در مورد تعداد کاربرانش اطلاعات درستی ارائه نکرده است، قرارداد ملغی می شود. خرید توییتر با چالش وارد شده از سوی ایلان ماسک به شرایط پیچیده ای وارد شد. توییتر، ادعای ایلان ماسک مبنی بر جعلی بودن حساب های کاربری را رد کرد و شکایتی نیز علیه وی در دادگاه سلطنتی تنظیم کرد.

این احتمال وجود دارد که تغییر موضع مجدد ایلان ماسک به این دلیل باشد که وکلای وی به این نتیجه رسیده اند در این دعوی بازنده خواهد شد و به همین دلیل پیش دستی کرده اند تا بازنده از میدان خارج نشوند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/tUl1Xtn5
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه