پنجشنبه, ۱۷ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Thu, 8 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز
رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی ایران:

خسارت 150 هزار میلیارد تومانی محدودیت 2 ماهه اینترنت به کسب و کارها

2 هفته پیش ( 1401/8/26 )
 

رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی ایران گفت محدودیت 2 ماهه اینترنت بیش از 150هزار میلیارد تومان به کسب و کارها خسارت زده است. به گفته «محسن عامری» با قرار گرفتن اینستاگرام و واتساپ به لیست شبکه های اجتماعی فیلتر شده، عملا هیچ شبکه اجتماعی بین المللی در اختیار کسب وکارها نیست.

به گزارش فرصت امروز به نقل از دیجیاتو، عامری با اشاره به اینکه تا یک هفته آینده دو ماه است که با محدودیت اینترنت در اتصال به شبکه های اجتماعی مواجه هستیم، گفت: «بالغ بر 50 میلیون کاربر ایرانی از این شبکه های استفاده می کردند. همچنین بر اساس گزارش مراجع تخصصی، 500 تا 700 هزار کسب و کار در شبکه هایی مثل اینستاگرام فعالیت می کردند.»

خسارت 150 هزار میلیارد تومانی محدودیت 2 ماهه اینترنت به کسب و کارها

به گفته او بر اساس همین آمار تا 3 میلیون کسب و کار در این شبکه ها اطلاع رسانی می کردند و معیشت حدود 9 میلیون نفر از شهروندان به شبکه های اجتماعی وابستگی داشت.

عامری با تاکید بر اینکه نارسایی های اینترنتی نزدیک به دو ماه گذشته خسارت های قابل توجهی ایجاد کرده، گفت: «آمارها بیانگر آن است که فقط در مهر ماه، بیش از 80 هزار میلیارد تومان خسارت به کسب و کارها وارد شده است.»

رئیس مرکز بهبود کسب و کار اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه تخمین این آمار برای دو ماه به معنی دو برابر شدن ضرر و زیان وارده به کسب و کارها است، گفت: «شبکه های اجتماعی جذاب برای کسب و کارها مثل یوتیوب، تلگرام و توییتر از قبل فیلتر بودند و اینستاگرام و واتساپ به لیست این شبکه های اجتماعی تحت فیلتر اضافه شدند. با نگاهی به این شرایط عملا می توان گفت، هیچ شبکه اجتماعی بین المللی در اختیار کسب و کارها نیست.»

اینترنت ابزار جانبی نیست

او با تاکید بر اینکه از منظر فضای کسب و کار اینترنت یک ابزار جانبی توسعه کسب و کار نیست، گفت: «اینترنت یکی از ابزارهای اصلی توسعه کسب وکار است. در حال حاضر هم گزارش (شامخ) مربوط به گزارش شاخص مدیران خرید که توسط اتاق بازرگانی ایران تولید می شود، بیانگر افت این شاخص در ماه گذشته است.»

عامری با تاکید بر اینکه افت این شاخص همراه با کاهش فروش و درخواست خرید برای واحدهای صنعتی بوده، گفت: «این موضوع به طور عمده مربوط به نارسایی های اینترنت بوده که بر توزیع کانال فروش، تامین مواد اولیه و بازاریابی کسب وکارها اثر گذاشته است.»

به باور عامری مشوق هایی مثل پخش آگهی در صدا و سیما برای کسب و کارهای کوچک کارساز نیست.

او با تاکید بر اهمیت حضور مخاطب تبلیغات صدا و سیما برای کسب وکار کوچک و همچنین تامین هزینه تولید محتوای تبلیغاتی در صدا و سیما گفت: «متاسفانه این طرح حمایتی هم مثل بسیاری از طرح های حمایتی پیشین تعاملی با کسب وکارها ایجاد نخواهد کرد.»

رئیس مرکز بهبود کسب وکار اتاق بازرگانی ایران با یادآوری اظهار نظر مسئولان در دو ماه گذشته که ادعا داشتند اینترنت باز و در دسترس است و صرفا برخی پلتفرم ها شده اند؛ گفت: «این اظهار نظر مثل آن است که بگوییم جاده باز است و با درشکه به مقصد برسید. حقیقت این است که با این شرایط امکان استفاده از اینترنت وجود ندارد.»

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/QHMNtqdW
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه