دوشنبه, ۲۷ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Mon, 15 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

 قطعات لیفتراک

 

از قطعات لیفتراک که نقشی مهم در کارکرد آن دارند، چه می دانید؟

 

در نگاه ساده، لیفتراک برای بلند کردن و حمل بارهای سنگین در کارخانه ها و کارگاه ها کاربرد دارد و به راحتی می توان با توجه نیازمان یک لیفتراک را خریداری کنیم. اما بعد از اینکه لیفتراک خریداری کردید، همه چیز به همین نقطه ختم نمی شود. هر یک از قطعات لیفتراک به نوعی «مهم» هستند، اما واقعا کدام یک مهم تر به شمار می روند؟ بدون شک با استفاده از لوازم یدکی لیفتراک آرمان یدک، هیچ نگرانی خاصی در قبال داشتن بهترین لوازم یدکی لیفتراک نخواهید داشت.

آیا همیشه تامین قطعات لیفتراک ضروری است؟ اگر بتوانید ضروری ترین لوازم لیفتراک را فهرست کنید، آن ها چه خواهند بود؟ لوازم جانبی لیفتراک شامل چه اجزایی می شود؟ بعضی از قطعات یدکی لیفتراک و عملکرد آن ها برای حفظ ایمنی تجهیزات و کمک به جلوگیری از خرابی است. آسیب دیدگی این قطعات می تواند منجر به حوادث شدید شود.

شاید لیفتراک در نگاه اول جزو ماشین آلات صنعتی قرار بگیرد، اما ظرافت هایی در این ماشین و قطعات لیفتراک وجود دارد که هر کدام می تواند تاثیر بسیاری بر عملکرد و بهبود خدمات آن داشته باشد. این مقاله به بررسی قطعات لیف تراک استاندارد و مناسب، از نظر آرمان یدک و عملکرد اصلی آن ها می پردازیم.

 

انواع قطعات لیفتراک

 

هر یک از قطعات لیفتراک و اجزای آن، معمولا برای انجام یک کار خاص طراحی شده است و عملکرد ایمن یک لیفتراک، شامل درک اپراتور یا راننده از قطعات متحرک، قابلیت ها و محدودیت های آن است. سه قسمت اصلی یک لیفتراک عبارتند از بدنه (ماشین)، محافظ بالای سر و بالابر هیدرولیک (دکل) و مهم ترین قطعات لیفتراک عبارتند از:

 

 • دکل
 • شاخک یا همان چنگالها
 • دیواره محافظ بار
 • صفحه حمل کننده
 • واگن یا کریج لیفتراک
 • اتاقک راننده
 • بدنه لیفتراک
 • تایرها یا چرخ و لاستیکها
 • صفحه نمایشگر وضعیت عملکرد لیفتراک
 • سیلندر بالابر اصلی
 • موتور
 • محافظ یا گارد بالای سر
 • وزنه تعادل
 • ترمز، اهرم، چراغها و ..

 

دکل لیفتراک

 

دکل مجموعه ای عمودی است که کار بالا و پایین بردن بار را انجام می دهد و مهم ترین قطعه از قطعات لیفتراک به شمار می رود. این قطعه از ریل های به هم پیوسته تشکیل شده که پایداری جانبی را نیز فراهم می کند. ریل های به هم پیوسته ممکن است دارای غلتک یا بوش به عنوان راهنما باشند.

 

دکل به صورت هیدرولیکی هدایت می شود و توسط یک یا چند سیلندر هیدرولیک به طور مستقیم یا با استفاده از زنجیری از سیلندرها کار می کند. ممکن است روی محور جلو یا قاب لیف تراک نصب شود. تغییر «دکل کانتینر» به چنگال ها اجازه می دهد تا چند متر بدون افزایش ارتفاع کلی لیفتراک بالا بیایند. این زمانی مفید است که پالت ها را دوبار در یک ظرف یا زیر یک نیم طبقه می توان قرار داد. قطعات دکل لیفتراک عبارتند از:

 

 • ریل
 • سیلندرها
 • زنجیر
 • کریج

 

واگن یا کریج لیفتراک

 

کریج سکو و یا قطعه ای است که چنگال ها و بعضی قطعه های دیگر بر آن سوار می شوند. در واقع قطعه ارتباط دهنده دکل و شاخک یا چنگال ها است. این قطعه از لوازم لیفتراک با استفاده از زنجیر یا با اتصال مستقیم به سیلندر هیدرولیک در ریل های دکل نصب شده و به سمت بالا و پایین حرکت می کند. مانند دکل، کریج ممکن است دارای غلتک ها یا بوش هایی باشد تا آن را در راستای ریل های دکل هدایت کند.

 

لوازم یدکی لیفتراک

 

منبع تغذیه لیفتراک

 

منبع تغذیه یکی دیگر از مهم ترین لوازم یدکی لیفتراک به شمار می آید. همان طور که گفته شد، لیفتراک ها انواع مختلفی دارند. از این رو منبع نیرو ممکن است از یک موتور حرارتی و یا درون سوز تشکیل شده باشد که می تواند با گاز "LP"، گاز "CNG"، بنزین یا سوخت دیزل تغذیه شود.

 

لیفتراک های برقی با باتری یا سلول های سوختی تغذیه می شوند که برق موتورهای الکتریکی را تامین می کنند. در لیفتراک های حرارتی، قطعات یک موتور لیفتراک شامل موارد زیر است:

 

 • خود موتور
 • انتقال نیرو
 • سیستم سوخت
 • رادیاتور و سیستم خنک کننده
 • ورودی هوا
 • شیر هیدرولیک، پمپ و مخزن
 • جعبه فیوز برق

 

در یک لیفتراک برقی، محفظه موتور شامل باتری و کنترل کننده های الکتریکی نیز می شود. از آنجایی که لیفتراک های برقی با باتری کار می کنند، قطعات کمتری در مقایسه با سایر انواع لیفتراک ها دارند. یعنی گیربکس، سیستم سوخت، رادیاتور و سیستم خنک کننده و ورودی هوا ندارند. با این حال، آن ها دارای سیستم های هیدرولیک برای کار با دکل هستند.

 

محافظ سقفی بالای سر

 

حفاظ سقفی یک ویژگی ایمنی در بین قطعات یدکی لیفتراک است، به خصوص قطعات لیفتراک آرمان یدک که برای محافظت از اپراتور طراحی شده است. این گارد راننده را در برابر سقوط اجسام در حالی که در محدوده محفظه اپراتور است، محافظت می کند. محافظ بالای سر باید به عنوان محافظت در برابر ضربه اجسام کوچک در حال سقوط مانند جعبه ها، ضایعات، بسته ها، کیسه ها و .. استفاده شود. اما، آن ها قادر به مقاومت در برابر ضربه های سنگین بارهای بزرگ در حال سقوط نیستند.

 

لوازم یدکی لیفتراک

 

لوازم جانبی و لوازم یدکی لیفتراک ممکن است از مکانیزمی تشکیل شده باشند که به طور دائم یا موقت به کریج متصل شوند تا به درگیری مناسب بار کمک کنند. انواع مختلفی از لوازم لیفتراک و اتصالات جابجایی در دسترس هستند. بعضی از این قطعات لیفتراک شامل شیفترهای جانبی، اتصالات ورق لغزنده، گیره های کارتن یا موسوم به گیره های کاغذی، گیره های چند منظوره، چرخاننده ها، موقعیت گیرهای چنگال، میله های فرش، دسته های قطبی، دسته کانتینرها و گیره های رول هستند.

 

اولین قدم برای تصمیم گیری در مورد انتخاب لوازم یدکی لیفتراک، دانستن زمینه فعالیت است. اینکه به کدام یک از قطعات لیفتراک بیشتر نیاز داریم به نوع پروژه ما و کاربری آن بستگی دارد. همچنین رعایت نکات ایمنی در کار نیز بر نگهداری و توجه به لوازم یدکی لیفتراک تاثیرگذار است. تامین قطعات لیفتراک یک امر تخصصی است و شرط لازمه آن داشتن آگاهی موثر از تمام لوازم لیفتراک است.

 

چیزی که می تواند اطمینان خاطر برای استفاده از لیفتراک ها را برای هر مجموعه ای به وجود بیاورد، استفاده از قطعات لیفتراک آرمان یدک است. شرکت آرمان یدک بهترین مشاور در زمینه خرید لوازم یدکی لیفتراک و متخصص تامین قطعات لیفتراک با در نظر گرفتن تمام نکات ایمنی است. برای دسترسی به آرمان یدک می توانید به دفتر این شرکت واقع در تهران، چیتگر شمالی، بلوار کوهک، خیابان نسیم 16شرقی، بلوار شهید علیمرادیان، مجتمع اداری تجاری طوبی، طبقه 13، واحد 1133 مراجعه کرده یا از شماره 02148319 استفاده کنید. همچنین برای خرید و قیمت قطعات لیفتراک به سایت آرمان یدک به آدرس armanyadak.com مراجعه کنید.

برچسب ها : رپرتاژ آگهی
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/5n1y72uF
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتی
تبلیغات
 • واتساپ : 09031706847
 • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه