30 هزار تن دانه کلزا از کشاورزان جنوبی خریداری شد - فرصت امروز

شنبه, 08 خرداد 1395 - 16:51

همزمان با آغاز خرید تضمینی گندم

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی از همزمانی خرید تضمینی گندم و دانه روغنی از کشاورزان خبر داد و گفت: خرید تضمینی دانه روغنی کلزا، امسال همزمان با خرید گندم در کشور آغاز شده و تاکنون مراکز خرید شرکت بازرگانی دولتی ایران، 30 هزار تن از این محصول را از کشاورزان خریداری کرده اند.

به گزارش فرصت امروز از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری افزود: خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا از ابتدای سال در استان‌های جنوبی شروع شد. برنامه وزارت جهاد کشاورزی رسیدن به خود اتکایی در تولید دانه روغنی طی یک برنامه 10 ساله است.

وی افزود: از ابتدای امسال تا کنون، استان‌های خوزستان با خرید 12 هزار و 500 تن، گلستان 9000 تن، مازندران3000 تن و ایلام 2000 تن دانه روغنی کلزا خریداری کرده اند و مابقی آن در سایر استان‌ها از جمله بوشهر، لرستان، کرمان، قم و.... خریداری شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده امسال 100 هزارتن دانه روغنی کلزا در کشور خریداری شود، تصریح کرد: بیشترین دانه روغنی کلزا در استان گلستان تولید و خریداری می شود که هم اکنون 9000 تن از این محصول را خریداری کرده ایم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: خرید تضمینی دانه روغنی کلزا امسال با دستور وزیر جهاد کشاورزی به این شرکت واگذار شده است. این شرکت در کنار خرید تضمینی گندم، خرید این محصول را نیز عملیاتی کرده و در راستای عمل به بندهای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخل برای خرید این محصول، اقدامات موثری انجام داده است.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه دولت و وزارت جهاد کشاورزی برنامه مدونی برای خوداتکایی و گسترش تولید دانه های روغنی در کشور دارند، افزود: امسال دانه روغنی کلزا، در مراکز خرید تضمینی با قیمت مصوب هر کیلوگرم 25 هزار و 300ریال با افت مفید 2درصد و رطوبت 10 درصد، از کشاورزان خریداری می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی