دوشنبه, ۱۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Mon, 30 Jan(1) 2023 /
           
فرصت امروز

رئیس جامعه تورگردانان ایران آمار تقاضای گردشگران خارجی برای سفر به ایران را در سال ۲۰۱۷ مطلوب ارزیابی کرد، اما کمبود اقامتگاه مناسب گردشگری را مهم ترین چالش پیش رو دانست و خطاب به مقامات گردشگری و هتلداری کشور گفت: فاجعه ماه های فروردین و اردیبهشت  را دریابید.

ابراهیم پورفرج که بارها در این باره هشدار داده و پیشتر نیز از رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواسته بود برگزاری همزمان همایش ها و نمایشگاه های بین المللی با فصل اوج ورود گردشگران خارجی به کشور را مدیریت کند و در هیأت دولت نیز برای آن چاره ای بیندیشند در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: شاید هتلداران هر بار در برابر این هشدارهای ما آمارهایی را اعلام کنند که حاکی از ظرفیت خالی در اقامتگاه های کشور باشد، اما باید به این نکته توجه کرد که مورد اشاره تورگردان ها هتل های ۵ و ۴ ستاره و نهایت ۳ ستاره گردشگرپذیر است. ما از هر هتلی برای اسکان گردشگران نمی توانیم استفاده کنیم و باید استانداردهایی را درنظر بگیریم. بر همان اساس نیز اعلام می کنیم با کمبود اقامتگاه  مناسب گردشگری روبه رو هستیم.

وی ادامه داد: دقیقا در فصلی که جمعیت زیادی از گردشگران متقاضی سفر به ایران هستند، تهران که مبدأ ورودی کشور است، میزبان نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی شده و ظرفیت هتل های خوب شهر هم تحت تأثیر مهمانان خارجی آن نمایشگاه قرار گرفته است. متأسفانه شرایط پیش رو، بازار گردشگری فروردین و اردیبهشت ماه را به وخامت کشانده و نگرانی های بسیاری را از بابت کمبود اقامتگاه مناسب ایجاد کرده است.

رئیس جامعه تورگردانان ایران با تأکید بر لزوم اصلاح مدیریت هتلداری در کشور اظهار کرد: درحال حاضر میزان تقاضای گردشگران خارجی برای سفر به ایران خوب است، اما دو نگرانی بزرگ وجود دارد؛ نخست سیاست های دولت آمریکا است که نگرانی هایی از بابت به چالش کشیدن بازار گردشگری ایران را به وجود آورده، هرچند در داخل کشور به شدت پیگیر هستیم تا چاره ای برای آن بیندیشیم و در دیگر سو، رعایت نشدن مدیریت اقامت در کشور است که دست ما را برای پذیرش گردشگران بیشتر، بسته و شرایط را نامطمئن کرده است که انتظار داریم با توجه به درخواست ها مکرر، بازنگری در این بخش صورت گیرد. نخست وزیر ارمنستان از برنامه مشترک گردشگری با ایران و گرجستان خبر داد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/MiwFJyst
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه