دوشنبه, ۲۹ شهریور(۶) ۱۴۰۰ / Mon, 20 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

5 عادت صبحگاهی

4 سال پیش ( 1395/12/25 )
پدیدآورنده : رامین پروین گنابادی  

اگر می خواهید بازدهی فردی تان در طول روز را افزایش دهید باید عادت های صبحگاهی تان را بهینه سازی کنید. چکونگی سپری کردن چند ساعت اولیه هر روز نشان می دهد که آن روز قرار است چگونه پیش برود. خوشبختانه راه های ساده و قابل اجرایی وجود دارد که با انجام شان می توانید بهره وری روزانه تان را افزایش دهید.

با نور خورشید هماهنگ باشید

تحقیقات نشان داده است که کم خوابی و بی خوابی ما به خاطر وجود نور های مصنوعی است که باعث اختلال در ساعت طبیعی بدن ما می شود. وقتی گروهی از افراد که از اختلال خواب رنج می بردند به سفری در طبیعت بدون نورهای مصنوعی و ساعت های آلارم دار رفتند در ظرف چند روز مشکلات خواب شان برطرف شد. محققان در پایان اعلام کردند بهترین راه برای بالابردن کیفیت خواب همراه بودن با نور طبیعی است که به معنی بیدار شدن در ساعت طلوع افتاب است.

مدیتیشن

در سایت های مختلف راهکارهای زیادی برای انجام مدیتیشن ارائه شده و برای کسی که تجربه این کار را ندارد شاید ابتدا سخت به نظر بیاید، حقیقت اما ساده تر است: هیچ راه مشخصی برای مدیتیشن وجود ندارد و هر کس شیوه مخصوص به خود را دارد. مدیتیشن اضطراب ما را کاهش می دهد، باعث افزایش بهره وری ما می شود و حتی به پیشرفت قوای حافظه ما کمک می کند. تحقیقات نشان داده است که بعد از 20 دقیقه انجام مدیتیشن ذهن انسان متمرکز تر است و این تمرکز شرایط رسیدن سریع به هدف های روزانه و تبدیل شدن به انسانی موفق تر را به همراه دارد.

شوک صبحگاهی به بدن

تحقیقات بسیاری نشان داده این کار مزایای بسیاری برای سلامت ما دارد از جمله کاهش استرس، تقویت سیستم داخلی، بالا بردن توانایی در چربی سوزی و حتی توانایی مقابله با افسردگی. شیوه کار ساده است. به حمام بروید یا  در دمای همیشگی که مناسب بدتان است به حمام کردن بپردازید. بعد شیر آب سرد را تا آخر باز کرده و به مدت 30 ثانیه دوش آب سرد بگیرید و سپس شیر آب گرم را تا انتها باز کرده و این 30 ثانیه دوش آب گرم را انجام دهید. 

دست آخر  هم دوباره به سردترین  دمای ممکن برگردانید و 30 ثانیه تحمل کنید. اگر به شوک دادن به بدن تان در صبح عادت ندارید عادت به این کار در ابتدا سخت خواهد بود، اما در اثر تکرار به مرور مانند همه کارهای زندگی مان آسان و آسان تر خواهد شد. این روش خواب و بی حالی را به سرعت از بدن شما می گیرد.

اثر دومینویی

به نظر گری کلر، نویسنده کتاب «یک چیز» بهترین راه برای اولویت بندی برنامه های کاری تمام نشدنی مان استفاده از اثر دومینویی است. این قانون برای زمانی است که اتمام یکی از برنامه های لیست به انجام برنامه های دیگر کمک می کند یا حتی آنها را بی اهمیت جلوه می دهد. به برنامه کارهایی که باید انجام دهید نگاه کنید. هر کدام از این کارها چقدر روی هدف نهایی تان تأثیرگذارند؟ و بعد تنها یک کدام از آنها را که تأثیری دومینو وار دارد انتخاب کنید و برنامه تان را برای به انجام رساندن آن تنظیم کنید.

آمادگی داشتن از شب قبل

هر چند این یادداشت درباره عادت های صبح گاهی است، اما چگونه گذراندن شب تأثیر بزرگی روی مفید بودن در صبح روز بعد دارد. بزرگ ترین تأثیر آماده بودن است. پیش از خوابیدن 15 تا 20 دقیقه وقت بگذارید تا مهم ترین کارهای فردای تان را مشخص کرده و آن را در برنامه تان جای دهید. اهمیت داشتن برنامه دقیق در آن است که شما می توانید زمان مورد نیاز برای هر کار را مشخص کنید، درحالی که در یک لیست برنامه ساده چنین کاری به سختی امکان پذیر است.

منبع : Lifehack
برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/TZdnMfpo
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه