چهارشنبه, ۵ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Wed, 27 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

گزارشات اظهار می کنند که ترامپ در مذاکرات خود با روس ها جیمز کومی را مرد «دیوانه» خوانده است.به گزارش سی.ان.ان. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه مذاکرات خود را در خصوص اخراج جیمز کومی، مدیرعامل سابق اف.بی. آی با دونالد ترامپ در طول ملاقات شان در کاخ سفید در اوایل این ماه را تکذیب کرده است. به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، لاوروف در قبرس طی یک کنفرانس خبری اظهار داشت که در مورد موضوع کومی هیچ گونه مذاکره ای نداشته است.

در دهم ماه مه روز بعد از اخراج شدن جیمز کومی توسط ترامپ ، لاوروف با ترامپ در کاخ سفید دیدار کرد. در این دیدار ترامپ به سرگئی لاوروف و همراهانش گفته است من رئیس اف.بی .آی را اخراج کردم چون این مرد واقعاً «دیوانه» بود و فشار زیادی را به علت روسیه تحمل می کردم که اکنون تمام شده است.

با توجه به این گزارش، سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد با سیاسی نشان دادن و جلب توجه کردن در خصوص تحقیقات روسیه، جیمز کومی فشار بی جهتی را بر کاخ سفید و روند مذاکرات آن بر روسیه تحمیل کرده است.

پس از علنی شدن خبر این دیدار، مذاکرات آنها باعث تعجب و با نظارت عمومی مواجه شد. سفیر روسیه و سرگئی کیسلیاک، مقام اطلاعاتی سابق و کنونی ایالات متحده که اظهار کرد جاسوس ارشد روسی است نیز در  این جلسه حضور داشتند.

TASS تصاویری را به نمایش گذاشت که حاکی از این بود که این سه نفر باهم در دفتر بیضی شکل به مذاکره پرداخته اند. همچنین سوال هایی پیرامون کاخ سفید در مورد اخراج جیمز کومی و تحقیقات در مورد ادعاهای مربوط به روابط مشکوک بین کمپین ترامپ و روسیه به وجود آمده است.

هیچ یک از رسانه های ایالات متحده در جلسه ای که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اوایل این ماه خواستار آن بود حضور نداشتند. تنها عکاس TASS برای بخش کوتاهی از این دیدار در اتاق حضور داشت. اما به گزارش نیویورک تایمز، روز جمعه ترامپ زمانی  که با مقامات روس به مذاکره نشسته است جیمز کومی را یک «دیوانه» نامیده و این ادعا از سوی کاخ سفید تکذیب نشده است.

منبع : BBC
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/SztgMlKc
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه