چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

اصول روابط مثبت باهمکاران

7 سال پیش ( 1396/3/20 )
پدیدآورنده : سارا کیومرثی  

در زندگی اجتماعی باید از اصول برقراری روابط مؤثر آگاه باشیم و برای ادامه روابط مان این روش ها را به کار بگیریم. در این نوشته سعی شده است برخی از قوانین اصلی ارتباط انسانی در محیط کاری به شما معرفی شود، پس با ما همراه باشید. این روش ها عبارتند از:   

1- احترام به تفاوت های فردی

هرکدام ازما روش زندگی وکارمان با دیگری متفاوت است. ممکن است برای برخی از افراد کارکردن با کسانی که مانند آنها فکر نمی کنند چالش بزرگی باشد، اما باید بدانیم هرکسی سزاوار داشتن احساسات و ارزش های مثبت خودش است و ما در محیط کار مستلزم ارزش نهادن به احساسات و ارزش های دیگران هستیم، حتی اگر عقیده و روش زندگی و کارشان با ما بسیار متفاوت باشد.

2- همکاران تان را تأیید کنید

گاهی باید با همکاران تان درمورد اتفاقات غیرضروری به صحبت بپردازید و با لبخند صبح بخیر بگویید. لازم نیست مکالمه های غیرضروری باهرکدام ازهمکاران تان داشته باشید؛ کافیست تنها حضور آنها را تأیید کنید و زمانی که با آنها صحبت می کنید پرانرژی باشید. گاهی یکی از همکاران روز بدی را پشت سر می گذارد و شما با نظر مثبت یا تعریف از او یک روز وحشتناک را برایش قابل تحمل می کنید زیرا همه افراد نیاز دارند گاهی از آنها تعریف شود.

3- خوب گوش دهید

زمانی که همکارتان با شما درحال صحبت کردن است با دقت به حرف هایش گوش دهید. شما هرگز احترام دیگران را به دست نمی آورید مگر اینکه توجه کامل خود را معطوف به حرف ها و رفتارشان کنید.

4- از دیگران قدردانی کنید

هیچ کس به تنهایی نمی تواند همه کارها را در محل کار انجام دهد پس همکاری جزیی از کار است و از همکاران تان برای همکاری کردن تشکر کنید. همانطور که شما حمایت و قدردانی را بر کارهایی که انجام می دهید به دست آورید، همچنین همین تشکر و قدردانی را برای همکاران تان به عمل آورید. برای مثال شما می توانید لفظی و حضوری در یکی از جلسات شرکت تشکر خود را بیان کنید.

5- به یکدیگر کمک کنید

اجازه ندهید دیگران زمانی که به شما کاری اضافه یا داوطلبانه برای یک پروژه پیشنهاد شده است ناامیدتان کنند. مراقب باشید؛ هرچند شما به عنوان کسی که می خواهد کاری را به طور کامل انجام دهد یا کسی که تنها راه به پایان رساندن پروژه را می داند با آن وظیفه کنار نیامده باشید. کار و مسئولیت تان را خودتان به موقع انجام دهید زیرا هیچ کس از کسی که برای اتمام کارش همکاران خود را وادار به کمک می کند خوشش نمی آید. در عوض بهترین راه، کمک کردن به دیگران است. وقتی مشاهده می کنید یکی از همکاران به دلیل حجم کار زیاد، زمان استراحت خود را به کار می پردازد بخشی از زمان استراحت تان را به او اختصاص دهید و در انجام کارهایش به او کمک کنید.

6- مواظب حرف های تان باشید

اگر قصد ندارید کاری را انجام دهید هرگز نگوید که آن کار را انجام می دهید زیرا اعتبار هر شخصی ارتباط تنگاتنگ با سخنان و گفتارش دارد.

 اگر به حرف ها یتان عمل نکنید اعتبار خود را از دست خواهید داد و در کارهای بزرگ تر به شما اعتماد نمی کنند و در نتیجه ممکن است پیشرفتی نیز کسب نکنید.

7- تا پایان زمان، کارهای تان را به خوبی انجام دهید

کارفرمایان تان از شما و همکاران تان انتظارات خاصی دارند. همواره کارتان را با بهترین توانایی های خودتان انجام دهید و عملکرد خوبی داشته باشید. به دنبال راهی آسان نباشید یا از همکاران تان نخواهید بخشی از کارهای تان را انجام دهند. به عنوان حل کننده مشکلات و به دنبال بهبود در هرآنچه انجام می دهید باشید.

 8- به زمان و اولویت های دیگران توجه داشته باشید

همه ماممکن است تحت فشار زیادی کار کنیم. باید به نیاز همکاران تان احترام بگذارید. اگر شما نیاز دارید با آنها سخن بگویید و تمرکز آنها را به هم بزنید، از خودتان بپرسید آیا اکنون زمان مناسبی است؟ آیا درخواست و کار شما ضروری است؟ پس اگر کارتان ضروری است از آنها برای وقفه در کارشان عذرخواهی کرده و درخواست تان را به طور خلاصه بیان کنید. به یاد داشته باشید که هریک از ما دارای سبک مختلفی در کار هستیم، بنابراین به سبک مدیریت زمان همکارن تان و اولویت های حجم بندی کارشان احترام بگذارید.

9- به اشتباهات خود اعتراف کرده و عذرخواهی کردن را فراموش کنید

همکاران تان درک می کنند که اشتباه در هر کاری اتفاق می افتد و همکاران شان آن اشتباهات را به عمد انجام نمی دهند. زمانی که اشتباه می کنید به کار اشتباه خود اقرار کنید. اعتراف به اشتباه در محیط کاری یکی از برترین اعمالی است که هر فردی نمی تواند آن را انجام دهد.

10- در بخش های دیگر زندگی تان خودتان سرمایه گذاری کنید

اطمینان حاصل کنید که به خودتان و زندگی غیرکاری تان نیز بها می دهید. زندگی غیرکاری شامل سرگرمی ها، ورزش، خواندن و سفرکردن یا رفتار اجتماعی است. پس سعی کنید مشکلات کاری تان را به خانه نبرید. وقتی به خانه می رسید کارها را کنار بگذارید و روی خانواده  و خودتان تمرکز کنید. این کار به شما انرژی می دهد و به شما درطول هفته کاری کمک می کنند.

11- درک کنید که زندگی کاری همیشه خوب نیست.

شما ممکن است همکاران و کارفرمایانی داشته باشید که با شما همراه وهم عقیده نباشند. اگر شما مطلقا نمی توانید با افراد خاصی کار کنید پس زمان این رسیده که دنبال کار جدیدی باشید. با تمرین این اصول شما می توانید با موفقیت به کار خود با افراد سختگیر ادامه دهید و به طور حرفه ای درکار خودتان شکوفا شوید.

ارتباط با نویسنده: s.kiumarsi@gmail.com

سارا کیومرثی

منبع : aurora.org
برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Y0gkWNL2
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه