دوشنبه, ۲۹ شهریور(۶) ۱۴۰۰ / Mon, 20 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

زبان بدن می تواند کلید موفقیت تان در کسب و کار باشد. اینکه مردم از شما خوششان بیاید بخش مهمی از کار و تجارتتان است پس سعی کنید در جذب دیگران مهارت پیدا کنید. در رفتار با مشتری هایتان، همکارانتان و یا مدیر تان, کاری کنید که شما را دوست داشته باشند. بخش مهمی از کار به همین موضوع بستگی دارد که در بحث هایی پیرامون موفقیت به ندرت مورد توجه قرارمی گیرد .

واقعیت به شکل ساده این است که مردمی که دوست داشته می شوند به خوبی نیز حمایت می شوند, به ایمیل های آن زودتر پاسخ  داده می شود, آن ها در جلسات  نظرات بهتر و انتقادات مثبت تری درعملکرد برسی انتقادات دریافت می کنند . دراینجا هشت  تکنیک از زبان بدن راشرح می دهیم تا زمانی که می خواهید کسی را تحت تأثیر مثبت خودتان قرار دهید  از آن استفاده کنید.

این هشت  تکنیک عبارت اند از:

1. زمانی که دست می دهید تماس چشمی بر قرار کنید.

اشخاص از برقراری تماس چشمی هنگام دست دادن و آشنایی احساس مثبتی می گیرند. در حقیقت برخی از دانشمندان در حال آزمایش این مطلب اند که اگر به جای تماس چشمی کوتاه به شخص مقابل خیره شوید, با خیره شدن مداوم به شخص مقابل باعث اختلال در جذب شدن می شوید.

همچنین نگاه کردن به اطراف نیز زمانی که با کسی جلسه یا ملاقات دارید قطعا بسیار خطر ناک است و اغلب به عنوان عدم احترام یا نشانه ای برای پنهان کاری تفسیر می شود. از سوی دیگر تماس چشمی نشان دهنده ی این است که شما قابل اعتماد و علاقه مند به گفتگو و ارتباط با فرد مقابلتان هستید.

2. حرکتتان را کاهش دهید

اینکه در موقعیت هایی کاملا بی حرکت باشید جواب نخواهد داد. اما تکان خوردن بیش از حد نشان دهنده ی آشفتگی شماست. بهترین کار این است که با حرکات کنترل شده یدیگران همراه شوید و زبان بدن دیگران را انعکاس دهید.

3.  آینه ی حرکات دیگران باشید.

این روش در علوم اعصاب ثابت شده است که  مردم با شما احساس راحتی بیشتری می کنند زمانی که شما حرکات آنان را تکرار می کنید وآینه حرکات آن ها می شوید .این کارخودتان را آشکارا و طوری که شخص مقابل کاملا متوجه شود انجام ندهید .اما از حرکات کسی که با اومذاکره وگفت وگومی کنید تقلید کنید.

اگر او در حال نوشیدن یک جرعه از نوشیدنی است؟ پس شما نیزجرعه ای ازنوشیدنی خود را بنوشید.اگرآن ها با موضع باز, با سلاح های بر روی دوش ایستاده اند  شماهم به همان شیوه رفتارکنید. زیاده روی نکنید اما این راهی ساده وقدرتمندانه برای واردشدن دریک رابطه دوستانه است.

4.  دست دادن بسیارمحکم وقوی اما انعطاف پذیر را تمرین کنید.

برداشت اول دیگران از شما بسیار مهم است . دست دادن مانند ماهی مرده، سست و بی رمق, باعث می شود مردم دربرخورد اول ازشما خوششان نیاید. بخصوص اگر شما فروشنده باشید به طور منظم افراد جدیدی را ملاقات می کنید. پس دست دادن محکم و انعطاف پذیر را تمرین کنید (آن را با افراد مختلف تمرین کنید, ارزشش را دارد.)

5.  نفس عمیق بکشید.

انسانها خودشان را با سیستم عصبی کسانی که اطرافشان هستند وقف می دهند. هرچه شما آرام تر باشید سیستم عصبی شخصی که در مقابلتان است نیز آرام تر خواهد بود. و آن ها با شما ارتباط موثر تری برقرار خواهند کرد. یکی ازراه های علمی و اثبات شده برای استراحت سریع سیستم عصبی نفس عمیق است. تنفستان را از همیشه طولانی تر کنید.

برای مثال 4 دقیقه دم و 8 دقیقه بازدم داشته باشید. این کار فیزیولوژی بدنتان را آرام می کند و همچنین باعث آرامش کسانی که همراهتان هستند نیز می شود.

6. صاف بنشینید

برای شخصی که بی دست و پاست زبان بدنش نشان دهنده ی عدم اعتماد به نفس اش است. پس در جلسات شما باید با حالتی آرام  صاف بنشینید و ماهیچه هایتان را درگیر کنید و شانه هایتان را آرام و صاف نگه دارید.

7. صاف باایستید

طریقه ایستادن نیز چیز زیادی در مورد شما آشکار می کند.پس مطمینا شما نمی خواهید بگویید : " من به خودم اعتمادی ندارم."  به طور کلی نزدیک هم نگه داشته پاهایتان نشان دهندهی احساس نا امنی در شماست و همچنین وقتی پاهایتان فاصله زیادی دارد نشان دهنده راحتی و اعتماد به نفس شما است  اما قاعده ی کلی این است که  فاصله ی پاهایتان را به طور مناسب حفظ کنید.

8. هنگامی که در اتاق قدم می زنید به طرف شخص مورد نظر بچرخید و لبخند را فراموش نکنید.

از آنجا که انسانها حیواناتی اجتماعی هستند مغزشان برای دوست داشتن و ارتباط موثر با کسی که از تبار یکدیگرند تنظیم شده است. به طور ناخواگاه زمانی که مردم احساس راحتی و آشنایی با شما داشته باشند شما را بیشتر دوست خواهند داشت  به عبارت دیگر شما علاوه بر دوست داشته شدن باید اعتماد دیگران را نیز به دست اورید. اگر مردم شما را دوست داشته باشند آنها به سخنان شما گوش می دهند ولی اگر به شما اعتماد داشته باشند کسب و کارشان را با شما شروع خواهند کرد.

ارتباط با نویسنده :[email protected]

منبع : INC.com
برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/93ZyQ4S5
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه