دوشنبه, ۳ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Mon, 25 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

براساس گزارش ها، «تراویس کالانیک» مدیرعامل پیشین اوبر قصد دارد در حرکتی مانند استیو جابز، به شرکتی که خود بنیان نهاده باز گردد. کالانیک این مسئله را در میان جمعی از دوستان خود بیان کرده و می خواهد بار دیگر سکان کمپانی مذکور را در دست بگیرد.

به گزارش دیجیاتو، سخن کالانیک در واقع به اخراج استیو جابز از اپل در سال 1985 اشاره دارد که در آن دوره جابز با تأسیس کمپانی دیگری تحت عنوان «Next»، موفق شد نظر اپل را به خود جلب کند و بار دیگر در سال 1997، از طرق خریداری نکست توسط کمپانی ساکن کوپرتینو با قدرت به شرکت خود بازگردد.

حال مشخص نیست که آیا آقای کالانیک قصد دارد صرفا به صورت فعالانه تری برای بازگشت به جایگاه قبلی خود تلاش کند، یا می خواهد با تقلید از استیو جابز فقید، شرکت دیگری را با مخاطبان مشابه تأسیس کند و منتظر خریداری آن توسط اوبر بماند. البته لازم به ذکر است که تراویس کالانیک در حال حاضر عضو هیأت مدیره اوبر بوده و به همراه شرکای خود، بخش اصلی آرا را در اختیار دارد.

گفتنی است برنامه شرکت اوبر برای انتخاب مدیرعامل جدید همین حالا نیز در جریان بوده و این کمپانی قصد دارد تا ماه سپتامبر، بهترین گزینه ممکن را با هدف بیشینه کردن سوددهی در زمان عرضه عمومی سهام، پیدا کند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/neA8k5D6
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه