چهارشنبه, ۵ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Wed, 27 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

آیا تا به حال تصور کرده اید که اگر شرکت های معروف به یک کشور تبدیل می شدند، پول رایج آن ها چه شکل و شمایلی پیدا می کرد؟ اخیرا یکی از هنرمندان خلاق به این پرسش پاسخ داده است.

به گزارش زومیت،گزارش مالی اخیر کمپانی اپل، نشان داد که حجم نقدینگی این شرکت از مرز ۲۶۱ میلیارد دلار عبور کرده است. اگر اپل یک کشور بود، بالاتر از سنگاپور و آلمان در جایگاه یازدهمین کشور صاحب بیشترین نقدینگی قرار می گرفت. در همین حین، که ما به آرامی در حال نزدیک شدن به آینده ای هستیم که شرکت ها و مدیر عامل آن  ها تاثیرگذاری و نفوذ بیشتری از سیاستمداران انتخابی در سطح دنیا داشته باشند، هنرمند معروف جید دالول به پرسش جالبی پاسخ داده است. اگر اپل، مایکروسافت و گوگل بر دنیا حکمرانی می کردند، پول رایج آن ها چه ظاهری پیدا می کرد.

همانطور که مشاهده می کنید، تصاویر این اسکناس ها از طرح  های اسکناس پوند و یورو الهام گرفته شده است. جید دالول به طرز هنرمندانه ای تصاویر رهبران فناوری دنیا نظیر استیو جابر و بیل گیتس را به همراه رهبران دیگر شرکت ها نظیر مدیرعامل شرکت استارباکس و بنیان گذار مک دونالد روی این اسکناس ها ترسیم کرده است.

این طرح های هنرمندانه، به همراه پس زمینه ای از تصویر شرکت و لوگوی آن و پرتره ای از چهره ی رهبران تاثیرگذار آن ها، زمانی پوچ و بی معنی انگاشته می شدند، اما اکنون بدون هیچ تردیدی قابل باور هستند.

دالول در وب سایت خود نوشته است:

برای ترسیم تصویر این برندهای معروف به عنوان کشورهای مستقل، من از تصاویر بنیان گذاران این شرکت ها و تشبیه آن ها به شخصیت های سیاسی و فکری استفاده کردم و لوگوی آن ها را همانند ایدئولوژی حکومت ها برجسته و نمایش دادم. علاوه بر این، تلاش کردم تا ریشه ی مشروعیت این برندها را با قرار دادن مکان هایی که به تاریخچه های آن ها مرتبط است به تصویر بکشم؛ نظیر اولین پمپ بنزین برای [کمپانی] شل یا مقر جدید اپل.

هر کمپانی مطرح فناوری این روزها به نظر می رسد با سیستم های پرداخت خود نظیر اپل پی یا اندروید پی، دستی بر حوزه ی تبادل پول دارد و این پروژه به نوعی یک تصویر نمادین از آن محسوب می شود. هرچند احتمالا هرگز موفق به مشاهده ی تصویر استیو  جابز روی اسکناس های خود نمی شویم، اما تصور آن می تواند جالب باشد.

برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/GUIE3adN
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه