شنبه, 22 مهر 1396 - 10:08

زندگی به شیوه کارآفرینان فرصت ها را غنیمت می داند. به گزارش مدیر اینفو، این سبک زندگی در مورد یادگیری چیزهایی است که باید بدانیم و انجام کارهایی است که دوست داریم انجام دهیم. می توانیم تبدیل به فردی شویم که همیشه آرزویش را داشتیم.

من راه را می بینم

جهان به منزله بازاری بالقوه است. فناوری و اینترنت امکان طراحی کسب و کارهایی را ایجاد کرده که بتوان از هر جای دنیا تنها با یک لپ تاپ و اتصال به اینترنت آنها را مدیریت کرد. این به این معنی نیست که فقط با فشردن دکمه های صفحه کلید رایانه مان بتوانیم درآمد کسب کنیم، اما واقعیت این است که نوآوری ها و فناوری های امروزی موجب افزایش منحنی یادگیری و تسهیل ورود کارآفرینان مشتاق به صنعت شده است.

این واقعیت پیامدهای جالبی به همراه دارد: دیگر مهم نیست چه کسی و کجا هستیم!

آنچه اهمیت دارد:

- داشتن چیزی است که مردم می خواهند

- دانستن اینکه مشتریان کجا هستند و چگونه می خواهیم به آنها محصول و خدمت ارائه دهیم.

- با پیشنهادات و محصولات مان، مشتریان را کاملا راضی و خوشنود کنیم.

اما قبل از اینکه به سمت کسب و کار و سبک زندگی کارآفرینی برویم، مهم است که ابتدا به این شیوه زندگی به شکل معادله  نگاه کنیم. طراحی سبک زندگی با شناسایی چیزهایی که به آن علاقه مند هستیم و در مورد آنها اشتیاق داریم، در ارتباط است. مهم این است که رویای کسب و کارمان را داشته باشیم. این رویا متعلق به ماست. اجازه ندهیم دیگران بگویند رویای تان احمقانه و غیرواقعی است.

 باید از مسیر حرکت به سوی رویای مان لذت ببریم و با شور و هیجان مان به آنها و حتی خودمان ثابت کنیم اشتباه می کنند. باید در این مسیر، دائما در حال یادگیری باشیم.

سفر در مسیر سبک زندگی کارآفرینانه

سفر به سوی سبک زندگی کارآفرینانه بسیار شبیه رانندگی شب هنگام در بزرگراه است. چراغ های خودرو روشن است و می توانیم ببینیم که چگونه و با چه سرعتی در جاده در حال حرکت هستیم، اما فراتر از آن فقط سیاهی است.

می دانیم که در نهایت تابلوها و علائم رانندگی موجود در جاده به ما جهت می دهند و ما را نسبت به آنچه در ادامه مسیر پیش خواهد آمد، آگاه خواهند کرد.

توجه کنید مسیر تبدیل شدن به یک کارآفرین نیز دقیقا شبیه رانندگی در شب است. باید در مسیرمان به نشانه ها توجه داشته باشیم. همانطور که راه را ادامه می دهیم، آنچه که در طول راه یاد می گیریم و تجربه هایی را که به  دست می آوریم  برای خود منسجم و یکپارچه کنیم.

از خود بپرسیم، در مسیری که تاکنون پشت سر گذاشته ایم، تا چه اندازه زندگی را واقعا آنطور که دوست داشتیم دنبال کرده ایم؟ آیا دوستان و شرکایی که در این راه پیدا کردیم، جزو بهترین های ما خواهند بود؟ 

«آنچه که باید بدانیم» و «آنچه که دوست داریم انجام دهیم» را یاد بگیریم. تنها در این صورت می توانیم تبدیل به کسی شویم که آرزویش را داریم.

کارشناس ارشد کارآفرینی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید