جمعه, ۴ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Fri, 23 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

دکتر محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در جریان برگزاری مراسم افتتاحیۀ سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته ضمن بازدید اختصاصی از غرفۀ فولاد مبارکه، در جمع میهمانان خارجی و داخلی، مدیران و صاحبان صنایع کشور از شرکت فولادمبارکه به عنوان نماد عینی و واقعی ایجاد ارزشافزوده و کامل بودن زنجیرۀ تولید یاد کرد و گفت: این شرکت از همان ابتدای بهره برداری با در نظر گرفتن اصل توسعه و ایجاد ارزش بیشتر، شعار زیبای «از سنگ تا رنگ» را سرلوحۀ کار خود قرار داده است که این بسیار ارزشمند است و باید الگوی سایر صنایع کشور نیز قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اهمیت تکمیل زنجیرۀ تولید و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در صنایع گفت: در حوزۀ سیاستگذاری داخلی بنا را بر آن گذاشته ایم که فعالیتها در حوزۀ معدن و صنایع معدنی را بر اساس اولویت آنها، با زنجیرۀ ارزش بالاتر مواجه کنیم؛ ضمن اینکه در این راستا با احیای ستاد زنجیرۀ فولاد فعالیتها را از سر گرفته ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در همین خصوص خاطرنشان کرد: در بخش ایجاد ارزش افزودۀ بالاتر باید شرکت های بیشتری مانند فولاد مبارکه داشته باشیم.

وی با اشاره به هدف گذاری تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور گفت: اگر بخواهیم این امر محقق شود باید به سمت دانشبنیان کردن بیشتر امور و ایجاد بازارهای باثبات صادراتی پیش برویم.

شریعتمداری اظهار امیدواری کرد: امسال باید بتوانیم میزان صادرات فولاد کشور را به ۹ میلیون تن برسانیم و قدمهای استوارتری برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد برداریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد با تمهیداتی که مسئولان در نظر خواهند گرفت، بخش ساختوساز نیز به رونق لازم برسد تا سایر حوزههای مرتبط در این بخش نیز به شکل فعالتری بتوانند به فعالیتهای خود ادامه دهند.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود از تخصیص ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه از سوی دولت برای نوسازی صنعتی کشور خبر داد و گفت: تمامی صنایع کوچک و بزرگ نیز میتوانند از این امکان بهرهمند شوند.

وی برگـزاری نشستهای تخصصی در سیزدهمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی و ماشینآلات را بسیار ارزشمند خواند و از مسئولان خواست تمامی مباحث مطرح شده در این نشستها بهدقت بررسی شود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ تمامی عزیزانی که در عرصۀ معدن و صنایع معدنی در حین انجاموظیفه جان باارزش خود را نثار کردند، از ایمنی به عنوان مهمترین اصل در تمامی فعالیتها یاد و بر رعایت هرچه دقیقتر این اصل تأکید کرد.

وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه افزود: باید از فرصت حضور جوانان فرهیخته در همۀ امور بهصورت عملی و به نحو احسن استفاده کنیم؛ به خاطر داشته باشیم تمامی دنیا به کارگیری مغزهای حاضر در کشور ما را دائما بررسی میکنند و باید بدانیم با عقبماندگی جدی دانشی در حوزۀ معدن و صنایع معدنی مواجه هستیم که باید هرچه سریعتر این وضع را سروسامان دهیم.

وی در همین خصوص همکاری خانۀ معدن ایران و ایمیدرو برای استفادۀ بهینه از ظرفیتهای دانشی کشور در حوزۀ معدن و صنایع معدنی را ضروری دانست و تصریح کرد: بهکارگیری جوانان اندیشمند و توسعۀ دانش در حوزۀ معدن و صنایع معدنی بیشتر از تجهیزات اهمیت دارد.

شریعتمداری توسعۀ معدن و صنایع معدنی را یکی از مهمترین برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت خواند و گفت: برای این کار نیازمند جذب سرمایههای بیشتر داخلی و خارجی هستیم؛ زیرا متأسفانه امروز در کشورمان در بخش معادن و صنایع معدنی با کلاس جهانی با محدودیت مواجه هستیم؛ در حالی که در کشور ما ذخایر معدنی فراوانی وجود دارد؛ کما اینکه اخیرا اعلام شده یک ذخیرۀ عظیم سنگآهن در کشور شناسایی شده است که برآوردهای انجامشده نشان میدهد ظرفیت این معدن بهاندازۀ کل معادن سنگ آهن کشور است.

وی با تأکید بر اینکه قدمهای برداشتهشده از سوی دولت یازدهم در حوزۀ معدن برابر با کل قدمهای برداشتهشده دورههای قبل است، تصریح کرد: اما این هم هنوز کافی نیست و می طلبد که طی سالهای پیش روی این دولت قدمهای دقیقتر و دانشبنیانتری در این حوزه برداشته شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود از ایجاد اشتغال به عنوان ایجاد پایه خانواده یاد کرد و با تأکید بر اینکه حوزۀ معدن و صنایع معدنی ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال دارد گفت: بنده بر دست تکتک تمامی عزیزانی که در حوزۀ فعالیت خود برای جوانان این کشور فرصت شغلی ایجاد میکنند، بوسه میزنم.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/WzGMTURL
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه