جمعه, ۲۱ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Fri, 12 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت کارآفرینی صرفا شغل ایجاد نمی کند، بلکه با بستر و رویه های موجود و ایجاد تغییرات، ارزش افزوده تولید می کند.

سیدجمال الدین میرهادی در گفت وگو با ایسنا، درخصوص کارآفرینی، اظهار کرد: کارآفرینی را می توان به عنوان ایده و بحثی نو، مانند بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی در مراودات اقتصادی تلقی کرد و البته با توجه به اشتغال، نیاز ضروری جامعه، یکی از راه های ایجاد اشتغال و توسعه فضای کسب و کار نیز محسوب می شود. گام اول در کارآفرینی، نگاه نویی است که با خلاقیت و فکر جدید، روش انجام کار را در فضای گسترده مسائل اجتماعی و اقتصادی تغییر می دهد و منجر به ارزش افزوده می شود.

وی افزود: از جمله اقدامات موثر دفتر ستاد کارآفرینی در وزارتخانه از سال 1390 الی 1391، تشکیل مراکز مشاوره و اطلاع رسانی کارآفرینی است و در گام بعدی فعالیت های پایداری را در جهت توسعه فضای کسب و کار به صورت خودجوش در لایه های مختلف دانشگاهی و اقتصادی پیگیری می کند.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ادامه داد: هر سال ۱۲جشنواره در سطح کشور در جهت ایجاد فرهنگ کارآفرینی در سطوح مختلف جامعه و آشنایی مردم با مبحث کارآفرینی برگزار می شود. در استان اصفهان با برگزاری برنامه های فرهنگی به محوریت صاحب نظران در حوزه کارآفرینی اقدامات شاخصی در مسیر آشنایی با فرهنگ کارآفرینی برای مردم شهرستان و بعد نهایتا استان انجام شد.

میرهادی افزود: شاخص هایی برای شرکت در جشنواره شامل میزان انطباق فعالیت انجام شده با دغدغه های زیست محیطی و رشد فروش آن در سه سال گذشته و ارزش افزوده و میزان نوآوری در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: 625 کارآفرین در جشنواره امسال ثبت نام کردند که از لحاظ کمی نسبت به سال گذشته 25درصد رشد داشتیم. این نشان دهنده تمایل و شناخت بیشتر مردم از کارآفرینی است و منجر به الگوسازی و روند روبه رشد در این حوزه می شود.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: کانون کارآفرینی استان در سال ۹۲ تشکیل شد که دارای یک دبیرخانه و اعضای هیأت امنا شامل استاندار یا نماینده وی و مدیرکل تعاون، کار رفاه اجتماعی استان و اساتید هیأت علمی دانشگاه های مادر استان و شش نفر از کارآفرینان منتخب استان و دستگاه های دیگر مثل جهاد دانشگاهی، میراث فرهنگی و گردشگری فعال در حوزه اقتصادی است. جلسات دبیرخانه به صورت مکرر برگزار و فعالیت های خوبی در این حوزه انجام می شود.

برچسب ها : اخبار کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/LFKEYWNt
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه