جمعه, ۲۱ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Fri, 12 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

رییس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در جلسه هم اندیشی بررسی مسائل شرکت های دانش بنیان در حوزه امور گمرکی از بهره مندی 300 شرکت دانش بنیان از معافیت های گمرکی خبر داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان،سید محمد صاحبکار؛ رییس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در این نشست که با حضور برخی شرکت های دانش بنیان و همچنین فعالان مجاز اقتصادی تشکیل شده بود گفت: شرکت های برگزیده که در زمره فعالان مجاز اقتصادی قرار دارند با آگاهی از ضوابط معافیت های امور گمرکی می توانند مراودات تجاری خود را آسان تر عملی کنند.

صاحبکار ضمن تشریح معافیت های گمرکی شرکت های دانش بنیان گفت: تاکنون بیش از 300 شرکت دانش بنیان از معافیت گمرکی استفاده کرده اند و معاونت علمی و فناوری برای تسهیل فعالیت های گمرکی شرکت های دانش بنیان برنامه هایی نظیر ارائه مشاوره های رایگان گمرکی، معرفی شرکت های دانش بنیان برتر به عنوان فعال مجاز اقتصادی و کمک به تسهیل انجام تشریفات گمرکی را پیگیری می کند.

وی در این نشست با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند از تسهیلات امور گمرکی بهره مند شوند گفت: شرکت های دانش بنیان به واسطه قانون برای کالاهای غیرتجاری خود (که باهدفی غیر از فروش وارد کشور می شوند) می توانند از یک سری معافیت های گمرکی بهره مند شوند.

برچسب ها : اخبار کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/HxOvtiNY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه