جمعه, ۲۱ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Fri, 12 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

معاون ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دولت معمولا اعتبارات دستگاه های مختلف را یکباره و در پایان سال پرداخت می کند، گفت: بر همین اساس تا پایان سال اعتبارات استان ها در حوزه های مختلف جوانان پرداخت خواهد شد و استان هایی که موضوع پروژه آنها و اعتبار مورد نیازشان برای دریافت وام مشخص شده است، می توانند حمایت مالی مورد نیازشان را دریافت کنند.

محمد مهدی تندگویان در گفت وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه پیگیری طرح های پیشنهادی سمن ها بر عهده مجامع جوانان هر استان خواهد بود، افزود: باور و اعتقاد ما این است که اعضای مجامع جوانان بسیار عملیاتی تر اعتبارات را هزینه خواهند کرد. درخواست ما از تشکل های جوانان این است که هرچه فعال تر در استان ها حضور داشته باشد.

معاون ساماندهی جوانان در ادامه تصریح کرد: بعد از اجرایی شدن طرح ها، گزارش های بازرسی آن ها را دریافت خواهیم کرد؛ چرا که باید مشخص شود اعتبارات در چه حوزه ای هزینه شده و چه دستاوردهایی داشته است؟. در تخصیص اعتبارات حوزه جوانان باید نظم و ساماندهی مالی ایجاد شود.

وی در ادامه با اشاره به توافق انجام شده با صندوق مهر امید برای اعطای وام به تشکل های جوانان، به ویژه تشکل های فعال در حوزه کارآفرینی اظهار کرد: تشکل های جوانان، به ویژه تشکل های فعال در حوزه کارآفرینی باید طرح هایشان را به اداره کل جوانان هر استان ببرند تا پس از تایید کمیته ویژه و نماینده صندوق، بررسی عملیاتی بودن طرح و لحاظ کردن سود و زیان آن، وام پرداخت شود.

تندگویان در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر تنها بخشی از اعتبارات سال ٩۶ پرداخت شده است. با این وجود بخش عمده ای از اعتبارات حوزه اشتغال، ازدواج، کارآفرینی و...که از پیش برای توانمندسازی جوانان در این حوزه ها هزینه شده بود، در اختیار استان ها قرار گرفته است.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال اعتبار طرح های ملی پیشنهاد شده از سوی استان ها نیز تخصیص یابد.

برچسب ها : اخبار کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/6Pmb5H2d
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه