چهارشنبه, ۶ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Wed, 28 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی از پرداخت دو هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک ها طی ده ماه گذشته به شرکت های دانش بنیان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی در نشست خبری خطوط اعتباری و جذب سرمایه برای شرکت ها دانش بنیان از رشد و توسعه تأمین مالی منابع این شرکت ها طی 10 ماه گذشته خبر داد و گفت: طی 10 ماه گذشته به هزار و 258 شرکت دانش بنیان دو هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک ها اعطا شد.

دلیری گفت: با توجه به آمار منتشر شده در سایت بانک مرکزی به تفکیک رشد منابع تزریق شده به شرکت های دانش بنیان کاملاً مشهود است.

وی به امضای تفاهم نامه با 12 بانک در راستای تأمین مالی شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: بانک ملت و صادارت بیشترین حمایت را داشته اند و بعد از این دو بانک های پاسارگاد، ملی، سپه و شهر فعالیت بسیاری در زمینه تأمین مالی شرکت های دانش بنیان داشته اند.

به گفته دلیری، از نظر تعداد شرکت های حمایت شده نیز بانک های ملت، سپه، ملی و سامان پیشتاز بوده اند. 

دلیری درباره میزان تسهیلات پرداخت شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی اظهار کرد: جمعا در چند سال گذشته بیش از هزار و 200 میلیارد تومان از منابع معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان، تسهیلات پرداخت شده است که حدود 400 میلیارد تومان از منابع معاونت علمی و مبلغ 830 میلیارد تومان از منابع 3 هزار میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی تأمین شده ولی در این 10 ماه گذشته بانک ها حدود دو هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده اند و صندوق نوآوری و شکوفایی هم در این 10 ماه گذشته 300میلیارد تومان پرداختی داشته است.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی همچنین یادآور شد: از کل مبلغ دو هزار و833 میلیارد تومان مبلغ دو هزار و 355 میلیارد تومان سهم بانک های خصوصی در حمایت از شرکت های دانش بنیان بوده و مبلغ 478 میلیارد تومان سهم بانک های دولتی بوده است.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/2JtL0UaV
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه