جمعه, ۳۰ مهر(۷) ۱۴۰۰ / Fri, 22 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

بر اساس گزارش مؤسسه ی IAB ، درآمد حاصل از بازاریابی دیجیتال در مقایسه با بازاریابی تلویزیونی، از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ رشد چشمگیری داشته است.

بر اساس آخرین گزارش مربوط به درآمد بازاریابی دیجیتال از مؤسسه ی IAB، بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۷ رشد خوبی داشته است و با افزایش ۲۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶، درآمد حاصل از بازاریابی دیجیتال حدود ۸۸ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

به گزارش زومیت این گزارش توسط PricewaterhouseCoopers و به سفارش مؤسسه ی IAB تهیه شده است. به نظر می رسد هر سال شاهد رکورد جدیدی از درآمدهای مالی ناشی از بازاریابی دیجیتال هستیم. بعد از یک دهه بحران های مالی ، ظاهرا در دوران طلایی سرمایه گذاری در این بخش قرار داریم و بازاریابی دیجیتال به نقطه عطفی رسیده است و می توان به عنوان بازاری تجاری و درآمد زا روی آن حساب کرد.

بر اساس گزارش IAB، برای اولین بار در طول تاریخ، در آمد حاصل از بازاریابی دیجیتال از درآمد بازاریابی تلویزیونی بیشتر شده است. IAB مجموع هزینه های بخش بازاریابی تلویزیونی و تلویزیون کابلی را حدود ۷۰.۱ میلیارد دلار و هزینه صرف شده برای بازاریابی دیجیتال را در همین بازه زمانی ۸۸ میلیارد دلار برآورد کرده است.

البته بازاریابی تلفنی همچنان مورد توجه شرکت ها و مؤسسات است. در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶ مجموع هزینه های صرف شده برای بازاریابی دیجیتالی حدود ۴۹.۹ میلیارد دلار رشد داشت که این رقم یعنی درآمد حاصل از تبلیغات سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶، در حدود ۵۷ درصد افزایش یافته است. هر ساله درآمد حاصل از بازاریابی دیجیتال حدود ۳۶ درصد رشد می کند که سال ۲۰۱۷ این رشد به ۵۷ درصد رسید.

در عین حال، در آمد حاصل از بازاریابی دیجیتال ویدیویی با ۳۳ درصد رشد به ۱۱.۹ میلیارد دلار، درآمد حاصل از بازاریابی در بخش ویدیوهای موبایل با ۵۴ درصد رشد به رقمی حدود ۶.۲ میلیارد دلار، درآمد حاصل از بازاریابی شبکه های اجتماعی با ۳۶ درصد رشد به ۲۲.۲ میلیارد دلار و درآمد حاصل از بازاریابی رسانه های صوتی دیجیتال با ۳۹ درصد افزایش به ۱.۶ میلیارد دلار رسید. تبلیغات حاصل از موتورهای جستجو و نصب بنرهای تبلیغاتی در سایت ها هم به ترتیب با ۱۸ و ۲۳ درصد افزایش روبه رو بود.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0taSKw5f
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه