اتحادیه مشاوران املاک از استارتاپ های مسکن حمایت می کند - فرصت امروز

دوشنبه, 01 مرداد 1397 - 16:25

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: ما مخالف توسعه استارتاپ های مسکن نیستیم، ولی می گوییم نباید رشد این استارتاپ ها نقش مشاوران املاک را حذف کند.

به گزارش مهر، مصطفی قلی خسروی در سمینار رقابت های استارتاپی در دانشگاه شهید شمسی پور تهران گفت: ما مخالف فعالیت جوانان در استارتاپ ها نیستیم و از این فعالیت های دانش بنیان حمایت می کنیم. دوران مقابله با اپلیکیشن های معرفی املاک گذشته است و امروز باید پیشرفت تکنولوژی را پذیرفت و در همین راستا با تعامل حرکت کرد.

وی اظهار داشت: من عاشق این استارتاپ ها هستم ولی خطرات پیش روی آنها را هم گوشزد می کنم. حذف دلال از معاملات، باعث می شود انجام معاملات توسط افراد ناآشنا انجام شود و این امر در موارد بسیاری خریداران یا فروشندگان را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران افزود: ما می گوییم این استارتاپ ها نقش مشاوران املاک را حذف نکنند تا آسیبی به بدنه اقتصادی کشور وارد نشود.

خسروی گفت: قانون مدنی و تجارت در سال ۱۳۱۷ نوشته شده و ما ۴۰ سال است می خواهیم تغییرات زیادی در آن وارد و بسیاری از مشکلات آن اصلاح شود، اما تا به امروز در این تغییر موفق نبوده ایم. در سال های ۶۸، ۸۶ و ۹۱ ما سه جهش در قیمت مسکن داشته ایم و همه مشکلات اقتصادی کشور را در بخش مسکن می دانند، در صورتی که اینطور نیست و اگر هم باشد، مشاوران املاک مسئولیتی بر تغییر قیمت های مسکن ندارند. سیاست گذاری های بخش مسکن برعهده وزارت راه و شهرسازی است و اتحادیه عامل گرانی نیست.

وی درباره اخذ مالیات بر ارزش افزوده در بنگاه های املاک از مردم گفت: ۱۷۴ شغل در کشور وجود دارد، نمی دانم چرا برخی علت مالیات بر ارزش افزوده را نیز از اتحادیه املاک می دانند، در صورتی که ما تلاش کردیم تا در قراردادهای توافقی، این مبلغ را براساس نرخ توافق طرفین تعیین کنیم و بدین شکل تا حد توان این مالیات را کنترل کردیم. این در حالی است که ۶۲درصد از بودجه کشور با مالیات تأمین می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی