پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

غول های تکنولوژی بر علیه دولت پاکستان

1 سال پیش ( 1399/9/9 )
پدیدآورنده : مانیش سینگ   پدیدآورنده : امیر آل علی  


طی چند هفته اخیر، دولت پاکستان طی بیانیه ای اعلام کرد که دست به سانسور شدید محتواهای شبکه های اجتماعی خواهد زد. همین امر نیز باعث شده است تا غول های تکنولوژی، در اقدامی بی سابقه دولتمردان این کشور را تهدید نمایند. درواقع اگر این طرح اجرا شود، تمامی برندهای مطرح حوزه تکنولوژی نظیر گوگل، فیس ‎بوک و توییتر، دیگر فعالیتی را در این کشور نخواهند داشت. درواقع پاکستان در یک قدمی قرار گرفتن در لیست سیاه آنها قرار دارد.

غول های تکنولوژی بر علیه دولت پاکستان

در این راستا تنها برندهای فوق، چنین اقدامی را در دستور کار خود قرار نداده و در این فهرست نام‎ های دیگری نظیر اپل، آمازون، لینکدین، یاهو، بوکینگ و ایر بی ان بی نیز قرار دارد. حال باید دید که این تهدید، با چه واکنشی همراه خواهد بود. درواقع در این شرایط، وقوع هر اتفاقی امکان ‎پذیر است. با این حال بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که در نهایت توافقی در این زمینه حاصل خواهد شد. درواقع پاکستان با توجه به این امر که توانایی جایگزین کردن درست به مانند سیاست چین را ندارد، احتمال اصرار بر اعمال چنین محدودیت ‎هایی، بعید خواهد بود. 

منبع : techcrunch
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/nmH7CECs
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه