یکشنبه, 14 بهمن 1397 - 15:17

آمازون با انتشار گزارش مالی مربوط به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ خبر از کسب درآمد ۷۲.۴ میلیارد دلاری داده که بالاتر از رقمی است که تحلیلگران پیش بینی کرده بودند.

به گزارش زومیت، آمازون گزارش مالی مربوط به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده که نشان از عملکردی فراتر از پیش بینی های تحلیلگران وال استریت برای این شرکت دارد. براساس آمارهای ارائه شده، آمازون با کسب درآمد ۷۲.۴ میلیارد دلاری 3میلیارد دلار بالاتر از درآمد پیش بینی شده توسط تحلیلگران کسب کرده است. درآمد این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲۰درصد افزایش پیدا کرده است. ۲۰۱۸ را باید سال فروش بالا برای آمازونی خواند که روزهایی نظیر جمعه سیاه و دوشنبه سایبری بسیار خوب عمل کرده است. البته در این بین نباید فروش در آستانه تعطیلات زمستانی سال میلادی را از یاد برد.

عملکرد درخشان آمازون

هرچند آمازون گزارشی تفصیلی در رابطه با اجناس پرفروش ارائه نمی کند، اما بنابر اطلاعات ارائه شده گجت های خانواده اکو عملکردی فوق العاده را از نظر فروش بر جای گذاشته است. جف بزوس، بنیان گذار و مدیرعامل آمازون درخصوص فروش محصولات خانواده اکو اینچنین اظهار نظر کرده است:

الکسا طی تعطیلات سال نوی میلادی دوران بسیار شلوغی را از نظر فروش تجربه کرد. الکسا دات عنوان پرفروش ترین محصول آمازون را در بازه جهانی به خود اختصاص داده است. تعداد دستگاه های به فروش رفته طی پاییز ۲۰۱۸ چند میلیون دستگاه بالاتر از تعدادی است که سال گذشته به فروش رفته بود. همچنین باید به دو برابر شدن تعداد محققانی که از سال گذشته میلادی روی الکسا کار می کنند، اشاره کرد.

آمازون موفق شده تا سود عملیاتی ۲.۲ میلیارد دلاری را کسب کند که در این بین، وب سرویس های این شرکت نقشی پررنگ را برعهده داشته اند.AWS درآمدی ۷.۴۳ میلیارد دلاری کسب کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. وب سرویس آمازون سال گذشته درآمدی ۵.۱۱ میلیارد دلاری را کسب کرده بود.

هرچند آمازون در پاییز ۲۰۱۸ نیز با افزایش درآمد رو به رو شده، اما این افزایش درآمد ۱۹.۷درصدی از سال ۲۰۱۵ کمترین رشد درآمدی آمازون طی یک فصل بوده است. آمازون پیش بینی کرده که طی سه ماهه جاری درآمدی ۵۶ تا ۶۰ میلیارد دلاری کسب کند که پایین تر از پیش بینی انجام شده توسط تحلیلگران وال استریت است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید