جمعه, 15 آذر 1398 - 19:28

آمازون AWS از نخستین کیبورد مخصوص نواختن موسیقی مبتنی بر فناوری یادگیری ماشین با نام DeepComposer برای توسعه دهندگان رونمایی کرد.

به گزارش زومیت، DeepComposer، نخستین کیبورد مبتنی بر یادگیری ماشینی است که توسط آمازون AWS و با هدف استفاده توسط توسعه دهندگان معرفی شده است. جولین سیمون از آمازون در پست وبلاگ خود اعلام کرد: «AWS DeepComposer، کیبوردی دو اکتاو با ۳۲ کلید برای استفاده توسعه دهندگان طراحی شده تا از طریق فناوری های مبتنی بر Generative AI بتوانند هم از طریق الگوریتم های از پیش آماده شده و هم از طریق الگوریتم های سفارشی سازی شده، موسیقی های جدیدی تولید کنند.»

آمازون  DeepComposer

قرار است کیبورد جدید به توسعه دهندگان کمک کند تا از یادگیری ماشین در حوزه های سرگرمی و همچنین برای خلق موسیقی های جدید و خلاقانه استفاده کنند. وقتی از هوش مصنوعی برای تولید آثار خلاقانه کمک گرفته شود، به آن هوش مصنوعی مولد یا Generative AI گفته می شود. درواقع با کمک هوش مصنوعی مولد، امکان آموزش دادن به دستگاه ها وجود دارد تا بتوانند با استفاده از شبکه های رقابتی مولد یاGAN، محصولاتی خلاقانه تولید کنند.

آمازون درباره این موضوع اعلام کرد:

صرف نظر از پیش زمینه توسعه دهندگان در یادگیری ماشین یا موسیقی، می توانند از طریق شبکه رقابتی مولد شروع به کار کنند. فناوری Generative AI دو شبکه عصبی مختلف را در مقابل یکدیگر قرار می دهد تا محصولات دیجیتالی جدیدی باتوجه به نمونه های ورودی مختلف تولید کنند. باکمک AWS DeepComposer، امکان آموزش و بهینه سازی مدل های GAN برای تولید موسیقی جدید وجود دارد.

توسعه دهندگان دو گزینه پیش رو دارند. هم می توانند مدل های مختلف یادگیری ماشین را به کیبورد آموزش بدهند و هم می توانند از مدل های از پیش تهیه شده توسط آمازون برای شروع کار استفاده کنند. در هر دو حالت، کیبورد جدید با کمک فناوری یادگیری ماشین، می تواند موسیقی را براساس مدل های ارائه شده ایجاد کند. درنهایت موسیقی تولیدشده از طریق کنسول DeepComposer روی فضای ابریAWS، قرار می گیرد و تولید می شود. کاربران می توانند از طریق SoundCloud، قطعه موسیقی تولیدشده را به اشتراک بگذارند.

DeepComposer سومین ابزار آموزش یادگیری ماشین آمازون است. پیش تر و در سال ۲۰۱۷ نیز آمازون دوربین DeepLens را معرفی کرد. سال گذشته نیز شاهد معرفی اتومبیل های مسابقه ای DeepRacer بودیم. کیبورد جدید آمازون هنوز آماده نیست، ولی دارندگان حساب کاربری در آمازون می توانند برای پیش نمایش آن ثبت نام کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید