شنبه, ۱۸ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۰ / Sat, 8 May(5) 2021 /
           
فرصت امروز
پنجگانه ای که سهامداران را به آینده بانک پاسارگاد امیدوار کرده است

جست و جوی تحلیلی در صورت های مالی بانک پاسارگاد

1 سال پیش ( 1398/5/11 )
 

بانک پاسارگاد در گام نخست با انتشار صورت های مالی سه ماهه و در گام بعدی با انتشار گزارش تیرماه امسال نشان داد که در مسیر رو به رشد خوبی از نظر رشد درآمد و سودسازی قرار گرفته و شیب صعودی سودآوری شرکت سرعت بیشتری به خود گرفته است.

صورت های مالی بانک پاسارگاد

به گزارش بورس 24، ابتدا بانک پاسارگاد در گام اول با انتشار صورت‎های مالی سه ماهه خود خبر از تحولات درونی خوبی داد. این بانک با رشد قابل توجه 56درصدی درآمدی توانست جهش سنگین 49درصدی سود خالص را به نسبت سه ماهه سال قبل رقم بزند که این امر نشان می دهد روند سودسازی شرکت در مسیر رشد خوبی و با سرعت رشد قابل توجهی قرار گرفته است.

صورت های مالی بانک پاسارگاد

بررسی جزئی درآمدی بانک نشان می دهد تمامی سرفصل‎ های این بانک صعودی بوده و در تمامی زمینه ها چه درآمد های مشاع و چه غیرمشاع شاهد رشد دو رقمی این درآمد ها هستیم.

صورت های مالی بانک پاسارگاد

اما بانک با انتشار تراز عملیاتی تیرماه سرعت بیشتری به روند رو به رشد خود داده و همین امر سبب شد تا بازار هم توجه بیشتری به سهام بانک پاسارگاد نشان داده و شاهد برگشت مجدد قیمت سهام بانک پاسارگاد به سطوح بالای 180 تومان باشیم.

بانک در تیرماه 230 میلیارد تومان تراز مثبت داشته است که نشان می دهد عملکرد چهار ماهه اول سال و تراز عملیاتی آن با رشد بهتری همراه شده است.

جمع تراز مثبت چهار ماهه سال 98 بانک به 837 میلیارد تومان رسیده است در حالی که تراز چهار ماهه سال قبل تنها 490 میلیارد تومان بوده است. به عبارتی تراز عملیاتی بانک در چهار ماهه امسال رشد قابل توجه 71درصدی داشته است.

این امر نشان می دهد عملیات بانک متحول شده و امسال درآمدهای مشاع بسیار خوبی در بانک محقق می شود.

از سوی دیگر در صورت های مالی سه ماهه درآمد های غیرمشاع هم 69درصد رشد داشته است، پس جمع درآمدهای مشاع و غیرمشاع بانک امسال با رشد سنگینی همراه خواهد شد. این امر در سود خالص خود را نشان و در گزارشات آتی به خصوص پایان سال 98 می توان انتظار تحقق سود قابل توجهی را از این سهم بانکی را داشت، سودی که سبب تحول قیمت سهام شرکت و رشد قیمت سهام بانک پاسارگاد به سطوح ارزش ذاتی خواهد شد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/BR5YsiHX
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه