دوشنبه, ۱۱ اسفند(۱۲) ۱۳۹۹ / Mon, 1 Mar(3) 2021 /
           
فرصت امروز

بازگشت به سبک جف بزوس

6 روز پیش ( 1399/12/4 )
نویسنده : دیون پندلتون   مترجم : امیر آل علی  

در شرایطی که تصور می شد حداقل تا سه سال آینده فردی قادر به رقابت با جف بزوس  برای عنوان ثروتمندترین فرد جهان نخواهد بود، به یک باره ایلان ماسک این عنوان را به دست آورد. با این حال تنها یک هفته پس از این اتفاق، جف بزوس بار دیگر عنوان دو سال اخیر خود را باز پس گرفت. جدیدترین آمارها حاکی از آن است که ثروت موسس آمازون به 190 میلیارد دلار رسیده است که به مراتب بیشتر از میزان موسس تسلا با رقم 173.4 است.

بازگشت به سبک جف بزوس

نکته جالب دیگر این فهرست، قرار گرفتن بیل گیتس در جایگاه چهارم است. این امر در حالی است که وی رکورددار عنوان ثروتمندترین فرد جهان است و تا هفته پیش، نفر دوم فهرست می شد. در جایگاه سوم نیز برنارد آرنو مالک برند دیور با 158 میلیارد دلار است. از نکات جالب دیگر قرار گرفتن مارک زاکربرگ در جایگاه چهارم است، با این حال وی در سال گذشته عنوان نهم را به دست آورده بود و پیش بینی می شد با توجه به انتقادها و تهمت هایی که پیرامون جاسوسی فیس بوک از داده های کاربران وجود دارد، وی به رتبه های پایین‎تر سقوط نماید. با این حال سال جدید تا به این جای کار برای او نیز بسیار خوب سپری شده و هم اکنون میزان دارایی های وی به بیش از 100 میلیارد دلار رسیده است. این آمار در حالی به دست آمده است که جف بزوس اعلام کرده تا چند ماه آینده از سمت خود استعفا خواهد داد. تنها به عنوان رئیس هیأت مدیره فعالیت خواهد کرد. این امر درست مشابه استراتژی است که بیل گیتس چند سال قبل در رابطه با مدیریت مایکروسافت انجام داد. با این حال بسیاری از تحلیلگران سن جف بزوس را برای این تصمیم زود دانسته اند. درواقع با توجه به این امر که آمازون طی 4 سال اخیر بسیار درخشان ظاهر شده است، برخی عقیده دارند که وی حداقل سه سال دیگر باید به فعالیت خود ادامه می داد تا امپراتوری آمازون به خوبی تثبیت شود. 

منبع : bloomberg
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/n5qfECHj
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه