شنبه, 24 اسفند 1398 - 09:10

با توجه به روند سریع ابتلای مردم به ویروس کرونا در کشور آمریکا، دولت اعلام کرده است که با مشکل در تامین کیت های آزمایش این ویروس مواجه است. به همین خاطر بنیاد بیل و ملیندا گیتس از تامین بودجه ساخت سریع آنها خبر داده است. هدف از این طرح ایجاد شرایطی است که امکان آزمایش بر روی هزاران نفر در یک روز مهیا باشد.

کیت تشخیص ویروس کرونا بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس

نکته دیگری که اهمیت این کیت ها را افزایش می دهد، عدم نیاز به حضور در بیمارستان ها است. درواقع تجربه کشور چین نشان می دهد که بسیاری از افرادی که برای آزمایش به بیمارستان مراجعه کرده اند، در این مکان مبتلا به کرونا شده و این موضوع یک تهدید جدی محسوب می شود. همچنین تلاش برای کاهش نیاز به خارج شدن افراد از خانه خود، از دیگر مزیت های این موضوع محسوب می شود.

در رابطه با آخرین اخبار این ویروس در آمریکا باید به ابتلای 136 و مرگ 18 نفر اشاره کرد که باعث شده است تا فرماندار واشنگتن اعلام وضعیت اضطراری کند. با توجه به تامین بودجه، پیش بینی می شود که این کیت ها تا چند روز آینده در اختیار عموم قرار گیرد.

نکته جالب دیگر این است که بیل گیتس در سال 2017 به اهمیت فعالیت در زمینه بیماری های واگیردار و آماده بودن برای آن اشاره کرده بود. تحت این شرایط باید دید که اقدامات آتی برای کنترل و درمان سریع این ویروس چه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید